Adana’da FETÖ’nün kelamda ‘eyalet muhasebecisi’ne 9 yıl mahpus cezası

dunyadan

Global Mod
Global Mod
Adana’da FETÖ’nün kelamda ‘eyalet muhasebecisi’ne 9 yıl mahpus cezası
Adana 11. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen duruşmaya tutuklu sanık Y.Ç, cezaevinden Ses ve Manzara Bilişim Sistemi (SEGBİS) aracılığıyla katıldı. Sanık avukatı ise mahkemede hazır bulundu.

Duruşmada temel hakkındaki mütalaasını açıklayan cumhuriyet savcısı, sanığın örgüt ortasında “sohbet hocası” ve en son “eyalet muhasebecisi” durumunda nazaranvler üstlendiğini, ByLock kullandığını ve kod isminin “Cengiz” olduğunu, FETÖ üyeliğinden isimli süreç yapılan şahıslarla irtibatının tespit edildiğini belirterek, Y.Ç’nin “silahlı terör örgütüne üye olma” hatasından cezalandırılmasını ve mevcut halinin devamına karar verilmesini istedi.

Savunması alınan sanık Y.Ç, FETÖ’nün “eyalet muhasebeciliği”ni yapmadığını öne sürdü.

Kimseden “himmet” ismi altında para toplamadığını savunan Y.Ç, “Örgütsel bir bakılırsavim yoktur. Suçlamaları kabul etmiyorum. Tahliyemi ve beraatimi talep ederim.” tabirlerini kullandı.

Mahkeme heyeti, “silahlı terör örgütüne üye olma” cürmünden 9 yıl mahpus cezasına çarptırdığı sanığın tutuklulukta kaldığı süreyi dikkate alarak isimli denetim önlemiyle tahliyesine karar verdi.

PARAM OLSA ŞURAYA YATIRIRDIM DİYE DÜŞÜNME! 100.000 TL SANAL PARA İLE NELER YAPABİLECEĞİNİ ÇABUCAK GÖR!

Haber Sitelerinden Alıntı Yapılmıştır.