Ali Yalçın, Bakan Nebati ile ‘sözleşmeliye takım ve ek göstergeyi’ görüştü

dunyadan

Global Mod
Global Mod
Ali Yalçın, Bakan Nebati ile ‘sözleşmeliye takım ve ek göstergeyi’ görüştü
Gerçekleştirilen toplantıda; kontratlı işçinin takıma geçirilmesi, ek göstergede ek düzenleme hususlarının yanı sıra vergi matrahı, öğretim yılına hazırlık ödeneği ve banka promosyonları ile ilgili talepler paylaşıldı.

Bakan Nebati ile gerçekleştirilen görüşmeye Ali Yalçın ile bir arada, Genel Lider Yardımcısı Hacı Bayram Tonbul da katıldı. toplantıda; 6. Devir Toplu Kontrat kararı gereği çalışmalarına başlanacak olan sözleşmelilerin takıma geçirilmesi noktasında süreli-süresiz ayrımı yapılmaksızın tüm kontratlı çalışanın kapsama dahil edilmesi konuşuldu. Ayrıyeten, ‘geçici personel’ iken kontratlı işçi durumlarına geçen (4/C’den 4/B’ye) kamu nazaranvlilerinin hizmet müddetlerinin dikkate alınarak eğitim durumlarına uygun takımlara geçirilmesi mevzuları da iletildi.

Bakan Nebati’ye, yönetici sınıfında yer alan ‘şefler’ başta olmak üzere, yükseköğrenim goren kamu vazifelilerinin de 3600 Ek Göstergeden yararlandırılması ve tazminat yansıtma oranlarında düzenleme yapılması durumunda ek gösterge düzenlemesinin daha kapsayıcı bir nitelikte olacağı ve tam bir ıslahata dönüşeceği aktarıldı.

Temmuz ayında taban fiyata yapılan orta artırımın çalışanlar açısından memnuniyet ürettiğini lisana getiren Ali Yalçın; gelir vergisi matrahlarında da düzenleme yapılması ve 6 aylık enflasyon oranı kadar arttırılmasının kamu nazaranvlileri başta olmak üzere çalışanlar açısından gelir kaybını da engelleyeceğini tabir etti.

Ayrıca 2022 yılı için bin 325 TL, 2023 yılı için bin 400 TL olan öğretim yılına hazırlık ödeneğinin 6. Periyot Toplu Mukavele daha sonrası oluşan beklenmedik fiyat artışları kararı ortaya çıkan yüksek enflasyon oranı karşısında maksadına hizmet etmekten uzaklaştığı ve fiyatların yıllık enflasyon oranı kadar arttırılması talebi Bakan Nebati’ye iletildi.

aynı vakitte, geçmiş devirde imzalanan banka promosyon muahedeleri ile yeni imzalanan promosyon mutabakatları içinde azımsanmayacak oranda fiyat farklılıklarının oluştuğu belirtilirken, promosyon mutabakatlarının güncellenmesi noktasında adım atılması gerektiğine vurgu yapıldı. Başka taraftan toplu kontrat kararlarının uygulanması noktasında hizmet kolları prestijiyle yaşanan problemler başta olmak üzere, kamu bakılırsavlilerinin tahlil bekleyen problemlerine ait talepler de lisana getirilerek görüşme tamamlandı.

PARAM OLSA ŞURAYA YATIRIRDIM DİYE DÜŞÜNME! 100.000 TL SANAL PARA İLE NELER YAPABİLECEĞİNİ ÇABUCAK GÖR!

Haber Sitelerinden Alıntı Yapılmıştır.