Bakan Kasapoğlu açıklamıştı: İşte işçi alımındaki ayrıntılar

dunyadan

Global Mod
Global Mod
Bakan Kasapoğlu açıklamıştı: İşte işçi alımındaki ayrıntılar
Bakan Kasapoğlu, yaptığı yazılı açıklamada, bir yandan ülkenin gençlerine, vatandaşlarına hizmet sunarken, bir yandan da yetişmiş iş gücünü rasyonel bir biçimde istihdam etmenin uğraşı içerisinde olduklarını belirtti.

Bakanlığının bakılırsav ve yetki alanına giren her hususta, titizlikle yürüttükleri bir işçi siyasetlerinin bulunduğunu vurgulayan Kasapoğlu, şu sözleri kullandı:

Sporda ve gençlik alanında ortaya koyduğumuz siyasetler, yurdun dört bir yanında yükselen tesisler, hizmetlerin standardının korunması noktasında işçi alım gereksinimini da doğuruyor. Biz de bu süreçleri süratli ve objektif bir biçimde yürüterek, her geçen gün bakanlık ailemizi genişletiyoruz. Genişletmeye de devam edeceğiz. Taşra teşkilatında istihdam edilmek üzere 300 ofis işçisi, 866 müdafaa ve güvenlik bakılırsavlisi ile 2 bin 981 dayanak işçisi (temizlik) alınacak. Yazılı yahut kelamlı imtihan yapılmaksızın 2020 yılı KPSS puanı temel alınarak gerçekleştirilecek 4 bin 147 işçi alımı şimdiden iyi uğurlu olsun

.”

Başvuru bilgileri

Adaylar müracaatlarını, 10-15 Eylül 2022 tarihlerinde e-Devlet üzerinde Gençlik ve Spor Bakanlığı-Kariyer Kapısı Kamu İşe Alım ve Meslek Kapısı (https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr) adresinden yapabilecek.

Alınacak 300 ofis işçisi için üniversitelerin en az lisans seviyesinde eğitim veren iktisat, işletme, maliye, muhasebe, kamu idaresi, ekonometri, milletlerarası bağlar, insan kaynakları idaresi ve çalışma iktisadı ve sanayi alakaları kısımları ile bu kısımlara denkliği Yükseköğretim Heyeti tarafınca kabul edilmiş kısımlarından mezun olma koşulu aranacak. Ofis işçisi alımı 2020 yılı KPSS B kümesi KPSS P3 puanı temel alınarak gerçekleştirilecek.

KPSS P93 puanı temel alınarak istihdam edilecek 866 muhafaza ve güvenlik bakılırsavlisi için üniversitelerin ön lisans seviyesinde eğitim veren kısımları ile bu kısımlara denkliği Yükseköğretim Şurası tarafınca kabul edilmiş kısımlardan mezun olmak ve 10 Haziran 2004 tarihindeki ve 5188 sayılı Özel Güvenlik Hizmetlerine Dair Kanunun 10’uncu hususunda belirtilen koşulları taşıma kuralı aranacak.

KPSS P94 puanı temel alınarak alınacak 2 bin 981 dayanak işçisi (temizlik) için ise ortaöğretim (lise ve dengi) kurumlarından mezun olma kaidesi gerekecek.

PARAM OLSA ŞURAYA YATIRIRDIM DİYE DÜŞÜNME! 100.000 TL SANAL PARA İLE NELER YAPABİLECEĞİNİ ÇABUCAK GÖR!

Haber Sitelerinden Alıntı Yapılmıştır.