Beyaz Saray, özellikle Covid-19’a karşı savunmasız insanlara yardım etmek için bir plan yayınladı.

Abide

Üye
Biden yönetimi Perşembe günü yaptığı açıklamada, engelliler topluluğundan ülkenin üst düzey liderliğinin yavaş hareket ettiği yönündeki eleştirilerinin ardından maskeleri ve koronavirüs testlerini engelliler için daha erişilebilir hale getirmek için birkaç adım attığını duyurdu. ülkenin en savunmasızlarını korumak.

Beyaz Saray Covid-19 Müdahale Ekibinde eşitlik için kıdemli politika danışmanı olan Dr. Cameron Webb, yönetimin bir işaret olarak planı oluşturmak için son aylarda engellilerin savunucularıyla derinden ilgilendiğini söyledi. onlar tarafından daha iyisini yapma taahhüdü. “Duyuyoruz, görüyoruz” dedi.

Pandemi süresince, engelli insanlar orantısız sayıda ölüme maruz kaldı ve birçoğu normal faaliyetlerine güvenli bir şekilde devam edemedi. Bağışıklık sistemleri veya onları yüksek riske sokan diğer tıbbi sorunları olan bazı çocuklar, akranları sınıfa dönerken bile uzaktan öğrenmeye devam etmek zorunda kaldı.

Kör kişiler veya sınırlı hareket kabiliyetine sahip kişiler, test alanına araçla gidemedikleri veya evde testler yapamadıkları için genellikle Covid-19 testinden vazgeçmiştir. Zihinsel engelli kişiler bazen yazılı Covid-19 kılavuzunu anlamakta zorlandılar.

Biden yönetiminin yeni girişiminin bir parçası olarak, Sağlık ve İnsan Hizmetleri Departmanı, insanlara test sipariş etme, testi anlama konusunda yardımcı olmak için engelli bilgilendirme hattını genişletecek Yetkililer, talimatların evde test edilmesine veya alternatiflerin bulunmasına dikkat çekti.

İdare ayrıca evde yapılan testleri daha erişilebilir ve kullanıcı dostu hale getirmek için iyileştirmeyi planlıyor, ancak Ulusal Sağlık Enstitülerinin bu testlere ihtiyacı olan topluluklara danışacağını söylemesine rağmen ayrıntıları vermedi yeni testlerin ve eğitim biçimlerinin değiştirilmesini ve geliştirilmesini bilgilendirmeye yardımcı olmak.

Aynı zamanda, yetkililer, bu hedeflere odaklanan üreticilerden evde test satın almaya öncelik vereceğinin sinyallerini verdi.

Beyaz Saray tarafından ana hatlarıyla belirtilen diğer önlemler arasında, evlerinden çıkamayan kişilere bakıcılardan ziyaret alabilmeleri için maske dağıtılması, okullarda yüksek riskli çocukları koruma konusunda okullara rehberlik edilmesi ve Covid-19 rehberliği sağlanması yer alıyor. Braille, Amerikan İşaret Dili gibi alternatif formatlarda ve zihinsel engellilerin anlayabileceği basitleştirilmiş metinlerde.

Özürlülük savunucuları planı övdüler, ancak kapsamının sınırlı olmasından dolayı hayal kırıklıklarını dile getirdiler.

Amerikan İlerleme Merkezi’nde Engelli Adalet Girişimi direktörü Mia Ives-Rublee, kılavuzun, çoğu tecritte yaşayan yüksek riskli veya bağışıklığı baskılanmış kişilerin endişelerini anlamlı bir şekilde ele almadığını söyledi. ülke çapında maske emirleri ortadan kalkarken korku. Adımların çoğunun asgari düzeyde olduğunu ve aylar önce atılması gerektiğini söyledi.

“Taleplerimize tepki vermeye çalıştıklarına sevindim, ama ne yazık ki bir kısmı çok az, çok geç. ”dedi.

Engelli örgütlerinin yönetimin attığını görmek isteyeceği diğer adımlar, Uzun Covid hakkında daha fazla araştırma yapmak, bağışıklığı baskılanmış veya uzun süreli Covid’e sahip kişiler için işyerinde konaklama konusunda daha fazla rehberlik ve tedavi arzını artırmaktır. .

Sağlık savunuculuğu organizasyonu Be a Hero’nun bir yetkilisi olan Tory Cross, engellilik savunucularının en azından aşılama oranları yükselene kadar kapalı alanda maske zorunluluğunun devam etmesini istediğini söyledi.

“Dünya aşılanana ve engelli, kronik hasta ve yüksek riskli insanlar engelli olmayanlar kadar topluma tam olarak katılıncaya kadar salgın bitmeyecek” dedi.

Beyaz Saray’daki İç Politika Konseyi engelli politikası direktörü Kimberly Knackstedt, Beyaz Saray planının yalnızca ilk adım olduğunu söyledi. Yönetimin daha fazla girişim ve eylem üzerinde çalışmaya devam edeceğini söyledi.

“Herkesin ihtiyaçları biraz farklı olacak” dedi ve ekledi, “Bunun doğru yönde atılmış bir adım olduğunu umuyoruz .”