DGS yerleştirme sonuçları belirtildi

dunyadan

Global Mod
Global Mod
DGS yerleştirme sonuçları belirtildi

2022-DGS Yerleştirme sonuçları belirtildi

24 Ağustos – 01 Eylül 2022
tarihleri içinde tercihleri alınan Meslek Yüksekokulları ile Açıköğretim Ön Lisans Programları Mezunlarının Lisans Tahsiline Dikey Geçiş İmtihanı (2022-DGS) yerleştirme süreçleri tamamlanmıştır.

Adaylar, yerleştirme neticelerina 07 Eylül 2022 tarihinde 14.00’ten itibaren ÖSYM’nin internet adresinden T.C. Kimlik numaraları ve aday şifreleri ile erişebilecektir.

Bir yükseköğretim programını kazanan adayların kayıt süreçleri ilgili üniversite tarafınca 09 – 14 Eylül 2022 tarihleri içinde yapılacaktır.

E-kayıt yaptırmak isteyen adaylar, Yükseköğretim Heyeti Başkanlığının e-devlet kapısı üzerinden sunduğu “Üniversite E-Kayıt” uygulamasını tıklayarak, adresi üzerinden 08 – 12 Eylül 2022 saat 23:59’a kadar elektronik kayıt süreçlerini gerçekleştirebilecektir.

Elektronik kayıt yapan adayların, ders kayıt süreçlerinde sorun yaşamamaları için e-kayıt süreçlerinin muvaffakiyetle gerçekleştirildiğine dair yazıyı ekranda görmeleri gerekmektedir.

E-kayıt süreçlerini tamamlayan adayların, üniversitelerinin web sitesinde belirtilen evrakları ilgili tarih aralığında elden teslim etmesi gerekmektedir.

Adaylara ve kamuoyuna hürmetle duyurulur.

ÖSYM BAŞKANLIĞI

Sonuçlara ulaşmak için .

PARAM OLSA ŞURAYA YATIRIRDIM DİYE DÜŞÜNME! 100.000 TL SANAL PARA İLE NELER YAPABİLECEĞİNİ ÇABUCAK GÖR!

Haber Sitelerinden Alıntı Yapılmıştır.