FETÖ’nün ‘jandarma mahrem imamı’nın yargılanmasına devam edildi

dunyadan

Global Mod
Global Mod
FETÖ’nün ‘jandarma mahrem imamı’nın yargılanmasına devam edildi
Ankara 2. Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmaya, tutuklu sanık Sağlam ve avukatı katıldı.

Mahkeme lideri, gelen evrakı okuduktan daha sonra sanığa savunma yapması için yemin etti.

Sağlam, avukatının değiştiğini, yeni avukatıyla görüşme imkanı bulunmadığını belirterek, savunma için müddet istedi.

Uzun müddettir tutuklu olduğunu belirten Mehmet Sağlam, “Sağlık sorunlarım ve ailevi durumumdan dolayı tutuksuz yargılanmak istiyorum. Kaçma kuşkum yoktur. Evrakta toplanacak kanıt de kalmamıştır. İsimli denetim kuralıyla tahliyemi istiyorum.” diye konuştu.

Sanık avukatı da müvekkilinin tahliyesini talep etti.

Mahkeme, sanığın tutukluluğunun devamına hükmederek, duruşmayı 5 Ekim’e erteledi.

– İddianame

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığının FETÖ’nün Jandarma Genel Komutanlığı mahrem yapılanmasına yönelik soruşturmasında hakkında yakalama sonucu çıkarılan Mehmet Sağlam, 23 Aralık 2021’de yurt dışına kaçma hazırlığındayken, Muğla’nın Köyceğiz ilçesinde yakalanmıştı.

Ankara 2. Ağır Ceza Mahkemesince kabul edilen iddianamede, FETÖ’nün Jandarma Genel Komutanlığı mahrem imamlarından olduğu belirtilen sanık Sağlam’ın, “silahlı terör örgütü kurma yahut yönetme” hatasından 22 yıl 6 aya kadar mahpusla cezalandırılması talep ediliyor.

PARAM OLSA ŞURAYA YATIRIRDIM DİYE DÜŞÜNME! 100.000 TL SANAL PARA İLE NELER YAPABİLECEĞİNİ ÇABUCAK GÖR!

Haber Sitelerinden Alıntı Yapılmıştır.