Fırında Peynirli Ispanak (Ispanağı Sevdirir)

Aslıhan2312

Co-Admin
Fırında Peynirli Ispanak (Ispanağı Sevdirir) Tanımı İçin Gereçler

• 1 kg ıspanak (Temizlenip iri doğranmış)
  • 1 adet patates
  • 1 adet kuru soğan
  • 1 küçük kase peynir (Rendelenmiş)
  • 2 adet yumurta
  • 1 yemek kaşığı un
  • Tuz
  • Baharat
  • Üzerine kaşar peynir rendesi (Tercihen)
Fırında Peynirli Ispanak (Ispanağı Sevdirir) Tanımı Nasıl Yapılır?

Not EkleTanımı Yazdır

1. birinci vakit içinderda ıspanağın diriliğinin gitmesi için üzerine kaynar su döküp, bekletiyoruz, dilerseniz bir taşım kaynatabilirsiniz. Süzdükten daha sonra avuç içimizde fazla suyunu sıkarak bir kaseye alıyoruz.
  2. Patateside rendeleyip, fazla suyunu bir daha elimizle sıkarak ıspanağa ekliyoruz. Soğanı yemeklik doğruyoruz bu kademede ben soğanı yağda biraz kavurmayı tercih ediyorum.
  3. Soğan çiğliğini kaybedince üzerine ıspanak ve patateside ekleyip, tuzunu ekliyorum bir iki cins karıştırdıktan daha sonra ocaktan alıyorum.
  4. yavaşça ılıdıktan daha sonra yumurta peynir un ve dilediğiniz baharatları ekledikten daha sonra bir fırın kabına aktarıp üzerini düzelterek 180 derece fırında yavaşça kızarana kadar pişiriyoruz. Dilerseniz sonlara gerçek kasar peynir rendesi ekleyebilirsiniz.
Not: Malum elektriğe gelen artırımlardan dolayı fırını daha az kullanmak isteyenler olabilir. Bu tanımı ocakta tava böreği üzere de pişirebilirsiniz. İçinde peynir olduğu için çevirmesinde zorlanabilirsiniz. Ya bir spatulayla kenarlardan içe hakikat sıyırarak denetimli çevirin yada denemedim ancak tavanın tabanına pişirme kağıdıda serilebilir. Yapacak olanlara kolay gelsin.

Fırında Peynirli Ispanak (Ispanağı Sevdirir) Tanımı Fotoğraflı Yapılışı