Grünheide'deki Tesla fabrikası tekrar faaliyete geçti ve üretim yavaş yavaş başlıyor

hadicanim

Aktif Üye
Berlin yakınlarındaki Tesla fabrikasının elektrik tedariki yeniden sağlandıktan sonra Brandenburg Ekonomi Bakanı Jörg Steinbach (SPD), X çevrimiçi platformunda enerji sağlayıcısı Edis'e teşekkür etti.

Reklamcılık

Grünheide'deki elektrikli otomobil üreticisinin güç kaynağına yapılan saldırının ardından onarımlar beklenenden çok daha erken tamamlandı. Artık üretim kademeli olarak yeniden artırılacak. Bugün bir sözcü, tesisin tekrar ne zaman tam olarak faaliyete geçeceğini söylemenin henüz mümkün olmadığını söyledi. “Bekleyip görmemiz gerekecek.”

Aşırılıkçı saldırı

Yaklaşık bir hafta önce, Tesla fabrikasının elektrik ihtiyacını da güvence altına alan, arazide serbestçe erişilebilen bir elektrik direği üzerinde yangın çıktı. Otomobil fabrikasında üretim durma noktasına geldi. Aşırı soldaki Vulcan grubu saldırının sorumlusunun kendisi olduğunu söyledi.

Tesla başlangıçta elektrik kesintisi nedeniyle üretimin hafta sonuna kadar durmasını bekliyordu. Tedarikçi Edis'e göre, belirleyici değişim dün saat 20.45'te ağ kontrol merkezinde gerçekleşebilir.

konuyla ilgili daha fazlası

Daha fazla göster

daha az göster

(fpi)

Haberin Sonu