GÜZEL Parti’den Barış Yardakaş hakkında kabahat duyurusu

dunyadan

Global Mod
Global Mod
GÜZEL Parti’den Barış Yardakaş hakkında kabahat duyurusu
Savcılığa Poyraz’ın avukatı Eray Gülcü tarafınca sunulan dilekçede, Yarkadaş’ın 5 Eylül’de katıldığı bir televizyon programında Poyraz’ın yöneticisi olduğu GÜZEL Parti ile ilgili sarf ettiği kelamlara yer verildi.

Dilekçede, “Barış Yarkadaş açıklamaları ile büyükşehir belediyelerinden, vilayet ve ilçe belediyelerinden YETERLİ Parti yöneticilerinin ‘yakın çevrelerinin’ ihale aldıklarını, bunları tek tek bildiğini, ‘Bana söyletmesinler, konuşturmasınlar’ vurgusu ile de tüm ayrıntılara vakıf olduğunu, belediyelerde ihalelerin dağıtıldığını, UYGUN Parti yöneticilerinin eşlerinin, dostlarının ve akrabalarının dağıtılan ihaleleri aldıklarını söz etmiştir.” denildi.

İYİ Parti’de Kurucular Heyeti Üyeliği, Genel Yönetim Konseyi Üyeliği ve Genel Sekreterlik bakılırsavini yürüten, beraberinde hukukçu olan Poyraz ile ailesinin zan altında kaldığı aktarılan dilekçede, “Büyükşehir belediye liderlerini, vilayet ve ilçe belediye liderlerini, belediyelerin idari takımlarını, müvekkilim de dahil olmak üzere GÜZEL Parti’nin idare takımlarını, milletvekillerini, akrabalarını, eşlerini, dostlarını zan altına alarak kamuoyunda küçük düşüren beyanların titizlikle araştırılmasını, hakikatin ortaya çıkarılmasını talep etmek zarureti hasıl olmuştur.” tabirleri kullanıldı.

Dilekçede, Yarkadaş’ın beyanı doğrultusunda, bunları yetkili makamlara bildirmemesi niçiniyle “suçu bildirmeme”, bunlarla ilgili bilgisi ve evrakı yoksa “iftira” hatasından cezalandırılması talep edildi.

PARAM OLSA ŞURAYA YATIRIRDIM DİYE DÜŞÜNME! 100.000 TL SANAL PARA İLE NELER YAPABİLECEĞİNİ ÇABUCAK GÖR!

Haber Sitelerinden Alıntı Yapılmıştır.