‘Hedefimiz mesleksel gelişim bütçesini 500 milyon liraya çıkarmak’

dunyadan

Global Mod
Global Mod
‘Hedefimiz mesleksel gelişim bütçesini 500 milyon liraya çıkarmak’
Ulusal Eğitim Bakanı Mahmut Özer, Ankara’da Eğitim Fakülteleri Dekanlar Kurulu toplantısına katıldı.

Bakanlık olarak yapılan tüm siyasetlerin anahtar noktasının öğretmenler olduğunu söyleyen Özer, “Biz öğretmenlerimizi kuvvetli kılamazsak okul öncesinde başarılı olamayız. kuvvetli kılamazsak okullar ortası imkan farklılıklarını azaltamayız, eğitimde fırsat eşitliğini güçlendiremeyiz” diye konuştu.

Öte yandan okulların mesleksel gelişimlerine takviye verdiklerini vurguladı.

Okullara mesleksel gelişim bütçe dayanağında gelecek yıl hedefi

Özer, Okulların mesleksel gelişimleri ile ilgili biz her türlü maddi dayanağı vermeye hazırız. Yani 2023 yılında bu bütçeyi 500 milyona çıkartmayı hedefliyoruz” dedi.

Bakan Özer, okullar ortası fırsat eşitliğini azaltmak için okul öncesi eğitime yönelik yatırımların arttığına dikkati çekti.

Okullaşma oranı yüzde 93′ çıktı

Hedefimiz, yılın sonuna kadar 5 yaşlarındaki okullaşma oranlarını yüzde yüze çıkartmak. 3 yaşlarındaki yüzde 14 olan okullaşma oranını yüzde 50’ye çıkartmak. 4 yaşlarındaki yüzde 31 okullaşma oranını yüzde 70’e çıkartmak ve çıkartacağız.

PARAM OLSA ŞURAYA YATIRIRDIM DİYE DÜŞÜNME! 100.000 TL SANAL PARA İLE NELER YAPABİLECEĞİNİ ÇABUCAK GÖR!

Haber Sitelerinden Alıntı Yapılmıştır.