iOS 17 & Co: Herkese Açık Betalar indirilebilir

hadicanim

Aktif Üye
Reklamcılık

Apple’ın yeni işletim sistemleri genel beta aşamasına giriyor: iOS 17, iPadOS 17, macOS 14 Sonoma ve watchOS 10, Çarşamba akşamından beri ilgilenen kullanıcılar tarafından bir geliştirici hesabına gitmek zorunda kalmadan indirilebilir durumda. Yayın öncesi indirmeler, Apple’ın genel beta programına kayıt olmayı gerektirir.

iOS 17 ve Co, iPhone’lar, iPad’ler, Mac’ler ve Apple Watch’lar için uzun bir dizi ayrıntılı iyileştirme getiriyor. Buna, tüm işletim sistemleri için etkileşimli widget’lar, iPhone’u akıllı bir ekrana dönüştüren yeni bir bekleme modu ve Apple’ın uygulama ve hizmetlerindeki birçok yenilik dahildir.

Hangi iPhone’lar iOS 17’yi çalıştıracak?

Bazı eski donanım nesilleri hariç tutulmuştur: örneğin iOS 17, bir iPhone X veya iPhone 8’e yüklenemez, iPhone XS, XR ve iPhone SE 2 artık minimum gereksinimlerdir. Bireysel işlevler daha yeni modeller gerektirebilir.

Apple işletim sistemleri genellikle Eylül ayında halka sunulur. Geçen yıl, Apple hem büyük iPadOS hem de macOS güncellemesini yalnızca Ekim ayında teslim etti.

Betalar sorunlara neden olabilir

Reklamcılık

Apple’ın herkese açık beta sürümleri, yayın öncesi sürümlerden önemli ölçüde daha az kaba ve hatalı olarak kabul ediliyor, ancak üretici, test için bunları yalnızca ikinci cihazlara yüklemenizi tavsiye ediyor. Kullanıcılar ayrıca, sürüm düşürme durumunda, daha yeni sürüm altında oluşturulan iOS yedeklerini eski sürüme aktaramayacaklarını da unutmamalıdır.

Apple, Haziran ayından bu yana geliştiriciler için iOS 17, iPadOS 17, macOS 14 ve watchOS 10’un dört adede kadar yayın öncesi sürümünü yayınladı. Bu yıl ilk kez Apple betalarına ücretsiz bir geliştirici hesabıyla erişmek de mümkün.

İlk testçilerden alınan raporlara göre, betalar nispeten kararlıdır, ancak uygulama çökmeleri ve hatalar yine de meydana gelebilir. Son yıllarda bankacılık ve TAN uygulamalarında düzenli sorunlar yaşanıyor.

Mac & i'den daha fazlası

Mac & i'den daha fazlası

(lbe)

Haberin Sonu