Kılıçdaroğlu, müellif Musa Anter’in oğluyla görüştü

dunyadan

Global Mod
Global Mod
Kılıçdaroğlu, müellif Musa Anter’in oğluyla görüştü
Dicle Anter, babası Musa Anter’in 1992’de öldürülmesine ait görülen davanın vakit aşımına uğramasından evvel bugün görülen son duruşmasının akabinde Kılıçdaroğlu’nu CHP Genel Merkezi’nde ziyaret etti.

Basına kapalı gerçekleşen görüşmenin akabinde gazetecilere açıklama yapan Dicle Anter, babası Musa Anter’in, 20 Eylül 1992’de öldürüldüğünü anımsatarak buna ait davanın, vakit aşımına uğramasından evvelki son celsesinin bugün görüldüğünü ve davanın 21 Eylül’e ertelendiğini anlattı.

Anter, bugünkü duruşmada da karar verilmeyerek davanın cezasızlık siyasetine mahkum edildiğini söylemiş oldu ve şunları kaydetti:

“Bugün prestijiyle davadan hukuken umudumuzu kesmiş bulunuyoruz. Bugünkü toplantıda, faili meçhul cinayetler, azap ve gözaltında kayıp kabahatleriyle devletin yüzleşmesi, bu hataların faillerinin bularak cezalandırılması, bu acıların tekrar asla yaşanmaması için kamusal ıslahatların yapılması, onarıcı adalet düzeneklerinin işletilmesini ve daha sonrasında mağdurlarıyla helalleşme talebiyle babamın belgesini, ‘Ülkede adalet arayan her insanın yanında olacağım.’ diyen Kılıçdaroğlu’na emanet ettim. ‘Ben bu ülkeyi barıştıracağım.’ diyerek çıktığı helalleşme seyahatinin ülkemize toplumsal barışı sağlamasını umut ettiğimizi belirttim.”

PARAM OLSA ŞURAYA YATIRIRDIM DİYE DÜŞÜNME! 100.000 TL SANAL PARA İLE NELER YAPABİLECEĞİNİ ÇABUCAK GÖR!

Haber Sitelerinden Alıntı Yapılmıştır.