Kiracısını ‘su faturası’ uyuşmazlığından öldüren mesken sahibine müebbet mahpus istendi

dunyadan

Global Mod
Global Mod
Kiracısını ‘su faturası’ uyuşmazlığından öldüren mesken sahibine müebbet mahpus istendi
– Konya’da su faturası niçiniyle tartıştığı kiracısını silahla öldüren, bir kişiyi de yaralayan mesken sahibi hakkında “kasten öldürme ve taammüden yaralama” kabahatlerinden müebbet ve 9 yıla kadar mahpus cezası istemiyle dava açıldı.

Meram ilçesinde 9 Mayıs’ta, ortak su faturalarını eksik ödediği sebebi öne sürülerek kiracısı Mevlüt Kapan’ı av tüfeğiyle öldüren ve Kapan’ın arkadaşı Mehmet Ali Gürler’i yaralayan sanık H.M. hakkında Konya Cumhuriyet Başsavcılığınca “kasten öldürme ve taammüden yaralama” kabahatinden hazırlanan iddianame tamamlandı.

3. Ağır Ceza Mahkemesince kabul edilen iddianamede tabirine yer verilen sanık H.M, bahçeli müstakil 2 katlı ikametin vefat eden babasından kaldığını, ikinci katında annesi ve kendisinin, birinci katında ise kiracısı Kapan, eşi ve 3 çocuğunun oturduğunu belirtti.

“Kira borcu yoktu fakat su faturasını birkaç defa fazla bulup eksik vermek istedi. Son gelen su fatura bedeli 66 liraydı. Maktulden yarı fiyatını istediğimde 33 lira yerine 15 lira verdi, ‘Arka bahçeye siz yeşillik takım, suluyorsunuz bu yüzden siz fazla vereceksiniz.’ dedi. Ben de ‘İstersen bunu da verme.’ deyince küfür etti, üzerime yürüdü. daha sonra konuta girdim. Bu hareketi kendime yediremedim, sabaha kadar uyuyamadım. Olay günü maktul beni aşağı çağırdı. Çatı katındaki babamdan kalma tüfeği aldım. Mevlüt ve arkadaşı bahçe kapısı önünde 7-8 metre uzaklıktaydı. Mevlüt’e ‘Ağabey sen niye bu biçimde yapıyorsun, bu biçimde yapmak zorunda mısın?’ dedim. Korkutmak için bir el ateş ettim, daha sonra yer istikametine bir defa daha ateş ettim, Mevlüt düştü.”

– Maktule yardım etmek isteyenleri elindeki silahla tehdit etmiş

Maktulün eşi müşteki Havvanur Kapan ise tabirinde, gelen su faturasını her ay ikiye bölerek ödediklerini kaydetti.

Olayın gerçekleştiği ay konut sahibinin art taraftaki bahçeyi grup suladığını, bu niçinle eşinin de gelen su faturasının üçte birini ödeyeceğini belirttiğini belirten Kapan, “Olay günü eşim bahçeye indikten 10-15 dakika daha sonra 2 el silah sesi geldi. Dışarı baktığımda eşim bahçe kapısının iç kısmında inleyerek yatıyordu, H.M. elinde tüfekle ‘Yaklaşmayın vururum.’ diye bağırıyordu. Sanıktan şikayetçiyim.” sözünü kullandı.

Müşteki Mehmet Ali Gürler ise olay günü iş yerinden arkadaşı Kapan’ı gördüğünü, muhabbet ettiklerini belirtti.

Sanık hakkında Kapan’a yönelik işlediği taammüden öldürme cürmü niçiniyle müebbet, müşteki Gürler’e yönelik taammüden yaralama cürmü niçiniyle 9 yıl mahpus cezası talep edildi.

Konya’nın Meram ilçesi Büyük Kovanağzı Mahallesi Yaka Sokak’taki 2 katlı konutun bahçesinde H.M. ile kiracısı Mevlüt Kapan içinde faturaların ödenmemesi ve gürültü niçiniyle tartışma çıkmış, H.M, Mevlüt Kapan ve Mehmet Ali Gürler’i tüfekle yaralamıştı. Hastaneye kaldırılan yaralılardan Kapan müdahalelere karşın kurtarılamamış, gözaltına alınan kuşkulu H.M. tutuklanmıştı.

PARAM OLSA ŞURAYA YATIRIRDIM DİYE DÜŞÜNME! 100.000 TL SANAL PARA İLE NELER YAPABİLECEĞİNİ ÇABUCAK GÖR!

Haber Sitelerinden Alıntı Yapılmıştır.