Köy ömür merkezlerinin sayısı 1600’e ulaştı

dunyadan

Global Mod
Global Mod
Köy ömür merkezlerinin sayısı 1600’e ulaştı
MEB’den yapılan açıklamada, kapalı durumdaki köy okullarının açılarak ilkokul, anaokulu ve halk eğitimi merkezi üzere hem çocukların hem ebeveynlerin bir ortada eğitim alacağı yerler olarak bir daha tasarlandığı açıklandı.

Açıklamada, “kalkınma atağını yine köylerden başlatacak epeyce değerli bir atılım” olarak nitelendirilen proje kapsamında, 4 ayda 1600 köy ömür merkezi oluşturulduğu kaydedildi.

Bu merkezlerde köy halkının uğraşlarına yönelik eğitimlerin de sunulacağı belirtilen açıklamada, köylerdeki bayan kooperatiflerinin bu merkezlere entegre edilerek, eğitimle iş gücü piyasasını iç içe geçiren bir sistemin hayata geçirileceği tabir edildi.

Açıklamada, ayrıyeten merkezlerin, anaokulu, ilkokul, kütüphane, matematik, tabiat, bilim ve tasarım alanlarında hizmet veren atölyelerle gençlik kampları üzere eğitsel ve toplumsal aktifliklerin yapılacağı alanlara dönüşürken çocukların ve ebeveynlerin tıpkı çatı altında eğitim ve üretim süreçlerine katılmalarını sağladığı vurgulandı.

PARAM OLSA ŞURAYA YATIRIRDIM DİYE DÜŞÜNME! 100.000 TL SANAL PARA İLE NELER YAPABİLECEĞİNİ ÇABUCAK GÖR!

Haber Sitelerinden Alıntı Yapılmıştır.