Makam aracına silahlı hücum düzenlenen Belediye Lideri yaşadıklarını anlattı

dunyadan

Global Mod
Global Mod
Makam aracına silahlı hücum düzenlenen Belediye Lideri yaşadıklarını anlattı
Tokat’ın Erbaa ilçesinde makam aracına silahlı atak düzenlenen Tanoba Belde Belediye Lideri Vural Özdemir, olay anını anlattı.

Herhangi bir programları bulunmadığını belirten Özdemir, “Ünal abi tesadüf, dükkanımdaydı. ‘birlikte kasabaya gidip gelelim’ dedik. Koçak köyünü geçince taarruza uğradık. Alışılmış planlı mı programlı mı bilmiyorum. İsimli mercilerimiz çalışıyor. Gereken yapılıyor. İnşallah en kısa vakitte failler bulunur. Rastgele bir husumetlimiz yok.” dedi.

Saldırının nasıl olduğunu anlamadıklarını lisana getiren Özdemir, şunları kaydetti:

“Yol biraz virajlıydı. Viraja girdiğimde yalnızca silah sesini duydum, camın patladığını gördüm. ‘Vurulduk’ dedim, çabucak kaçtık olay yerinden. daha sonrasında arkadaşıma baktım. Alnından almıştı mermiyi. 400-450 metre uzaklaştık olay yerinden. daha sonrasında geri döndük. Yaralıyı Erbaa’ya kadar getirdim. Orada ambulansa verdim.”

Umay’ın hastanedeki ameliyatın akabinde odaya alındığını, hayati tehlikesinin bulunmadığını anlatan Özdemir, “Çok şükür, şu anda güzel. İnşallah en kısa müddette ortamızda olacak.” sözünü kullandı.

Bu ortada jandarma gruplarının olay yerinde 2 boş kovan buldukları öğrenildi.

Jandarma takımlarının kuşkulu ya da şüphelilerin yakalanması için yürüttüğü çalışmalar sürüyor.

Umay ise Erbaa Devlet Hastanesi’ndeki tedavisinin akabinde Gaziosmanpaşa Üniversitesi Hastanesi’ne sevk edildi.

Tanoba Belde Belediye Lideri Özdemir’in kullandığı 60 ER 134 plakalı makam aracına dün akşam Erbaa-Tanoba kara yolu Koçak köyü mevkisinde silahla ateş açılmış, araçta bulunan Umay yaralanmıştı.

Saldırıdan yara almadan kurtulan Özdemir, Umay’ı sıhhat gruplarına teslim etmişti.

PARAM OLSA ŞURAYA YATIRIRDIM DİYE DÜŞÜNME! 100.000 TL SANAL PARA İLE NELER YAPABİLECEĞİNİ ÇABUCAK GÖR!

Haber Sitelerinden Alıntı Yapılmıştır.