Maskesiz Parti Yapan Uçak Yolcuları Öfkelendirdi

Abide

Üye
Meksika, Cancún’da bir Yılbaşı kutlaması olarak tanıtıldı – açık barları olan partileri ve Yucatán Yarımadası’nda antik kalıntıları ve turkuazıyla bilinen popüler bir turistik yer olan Tulum’u keşfederek geçen bir günü içeren altı gecelik bir gezi plajlarının suyu.

Kanadalı sosyal medya fenomenlerinden, realite televizyoncularından ve diğerlerinden oluşan bir zümreden oluşan konukların, Meksika uçuşunda bir D.J. tarafından ağırlanacağı, Montreal’den özel olarak kiralanmış bir uçakla başlayacaktı.

Ancak seyahat, havayollarının gruptan uzak durması ve birçok üyesini yolda bırakması ve Kanadalı yetkililerin yolcuların Kanada’nın Covid-19 kısıtlamalarını hiçe saydıklarını gösteren videolarının sosyal medyada ortaya çıkmasından sonra soruşturma sözü vermesiyle bir fiyaskoya dönüştü.

Videolarda yolcuların koridorlarda dans edip zıpladıkları, maskesiz bağırdıkları ve alkol şişelerinin etrafından dolaştıkları görülüyor. Kabinde bir kadın vaping görülebilir. Maskesi çenesinin altında asılı olan başka bir yolcu, yolcu arkadaşlarına kabin interkomu üzerinden oturmaları ve ardından “enerjiyi yüksek tutmaları için” bağırıyor. ”

“Biraz gürültü duyalım, 111 Private Club’a hoş geldiniz!” aynı yolcu bir videoda, geziyi organize eden müzisyen ve kendini girişimci olarak tanımlayan James William Awad tarafından kurulan ve “sadece davetiye” olarak tanımlanan çevrimiçi bir gruba atıfta bulunduğunu söylüyor. Çoğu maskesiz yolcular, bağırarak onaylıyor.

Ülkenin sağlık bakanı Jean-Yves Duclos Cuma günü gazetecilere verdiği demeçte, uçaktaki 130 yolcudan 27’sinin Kanada’ya geri döndüğünü söyledi.

“Sınırda durdurulup sorguya çekildiler” diyen Erdoğan, Kovid-19 testi yaptırdıklarını ve aşı kanıtlarını ve karantina planlarını sorduklarını da sözlerine ekledi.

Görünüşe göre birçok yolcu, en az üç havayolunun onları geri göndermeyeceklerini söylemesinin ardından Meksika’da mahsur kaldı.

Bay Awad, Perşembe günü kişisel bir blogda yayınlanan bir bildiride, “111 özel kulübü, herkesi olabildiğince çabuk güvenli bir şekilde eve döndürmek için yorulmadan çalışıyor” dedi. Daha önce yaptığı açıklamada, “Birçok vatandaşın mevcut durumdan neden rahatsız olduğunu anlıyorum” dedi. “İnsanları bir araya getirmeyi seven biri olarak, 111 özel kulüpten grubumla Cancún’da özel ve güvenli bir etkinliğe ev sahipliği yapmayı taahhüt ettim. ”

Transport Canada, ülkenin ulaşım otoritesi, yolcuların maskesiz seyahat etmesini yasaklayan Kanada’nın Covid-19 kısıtlamalarını ihlal ettiği için 5.000 dolara kadar para cezasına çarptırılabilecek yolcuların davranışlarını araştırdığını söyledi.

Başbakan Justin Trudeau, uçakta ve evde Kovid-19 kısıtlamalarına uyan kişilere uçakta görülen davranışı “yüzüne tokat” olarak nitelendirdi.

“Sanırım, bu videoları izleyen tüm Kanadalılar gibi ben de son derece hüsrana uğradım” dedi. “İnsanların kendilerini güvende tutmak, Noel’de aile toplantılarını sınırlamak, maske takmak, aşı olmak, tüm doğru şeyleri yapmak için ne kadar çok çalıştıklarını biliyoruz. ”

Grubu 30 Aralık’ta Cancún’a uçuran Sunwing Airlines, bir iç soruşturmanın yolcuların “asi davranışlar sergilediğini ve havacılık veya halk sağlığı yönetmeliklerine uymadığını tespit etmesinin ardından Kanada’ya dönüş uçuşunu iptal ettiğini söyledi. ”

Şirket, Cuma günü yaptığı açıklamada, “Dönüş uçuşunu iptal etme kararımız, grubun tüm şartları kabul etmeyi reddetmesine ve güvenlik ekibimizin, uyumsuzluğun muhtemelen gemideki önceki yıkıcı davranışlarından kaynaklanabileceğine ilişkin değerlendirmesine dayanıyordu” dedi.

Bay Awad yaptığı açıklamada, havayolu tarafından yapılan “her talebi” kabul ettiğini, ancak Sunwing’in beş saatlik dönüş uçuşu sırasında yemek vermeyi reddetmesine itiraz ettiğini söyledi. Daha sonra Twitter’da, sorunun yemeklerle bitmediğini ve “Sunwing’den bu konuda bir şeyler denemesini ve yapmasını istediğini” yazdı. ”

Sunwing yaptığı açıklamada, uçuş ekibinin yolculara nasıl tepki verdiği veya kaptanın Meksika uçuşu sırasında neler olup bittiğinden haberdar olup olmadığı konusunda ayrıntı vermedi.

Air Canada, CTV News’e göre grupla bağlantılı 19 kişiye uçuşları reddettiğini söyledi.

Air Canada, “Grubun bir parçası olan yolcuları tespit edebildiğimiz ölçüde, diğer yolcuların ve ekiplerimizin güvenliğini sağlamak için uçağa binmeyi reddediyoruz.” Dedi.

Başka bir Kanadalı havayolu şirketi olan Air Transat, Twitter’da, havayolu aracılığıyla uçuş rezervasyonu yapmaya çalışan yolcuları evlerine geri götürmeyi reddettiğini söyledi.

Air Transat, “Hem yolcularımızın hem de mürettebatımızın güvenliğini sağlamak için yasal ve düzenleyici yükümlülüklerimize dayanarak uçağa alınmayacaklarını teyit ediyoruz, ki bu bizim önceliğimizdir.” Dedi.

Uçuş Güvenliği Vakfı teknik programlarından sorumlu başkan yardımcısı Mark Millam, koridorları dolduran yolcuların kabinde hareket etme ve yaralanabilecek veya tıbbi müdahaleye ihtiyaç duyan herkese yardım etme kabiliyetini tehlikeye attığını söyledi. havacılık ve uzay endüstrisi.

Bay Millam, uçağa ani bir türbülans çarpmış olsaydı, koridorlarda duran yolcuların ciddi şekilde yaralanabileceklerini söyledi. “Uçak dans pisti olarak tasarlanmamıştı” dedi.

Sayın Awad yaptığı açıklamada, gezinin “hayal ve vizyon” olarak nitelendirdiği 111 Private Club tarafından planlanan ilk seyahat etkinliği olduğunu söyledi. ”

“Önemli ölçüde öğrendim ve hala bu deneyimden öğreniyorum. ”

Vjosa Isaikatkıda bulunan raporlama