Osmaniye’de ‘Temizlik bakılırsavlisine doğum yaptırdılar’ savına soruşturma

dunyadan

Global Mod
Global Mod
Osmaniye’de ‘Temizlik bakılırsavlisine doğum yaptırdılar’ savına soruşturma
Osmaniye’nin Kadirli ilçesinde, devlet hastanesinde 15 Ağustos’ta doğum yapan genç hanımın bebeği sakat kaldı. Doğumu hekimin değil, paklık bakılırsavlisinin yaptırdığı tez edildi.

Şevval Sarıgöz 15 Ağustos günü sancıları artınca Kadirli Devlet Hastanesine gitti. Genç hanımın doğumuna teze göre hekim değil, 2 ebe ve 1 paklık vazifelisi girdi. Doğumu hekim gelmeden başlatan ebeler bu esnada paklık bakılırsavlisinden de yardım aldılar.

Çocuğun doğması için Şevval Sarıgöz’ün karnına baskı uygulayan paklık bakılırsavlisi doğumu yaptırdı.

PLASENTAYI İÇERİDE UNUTTULAR

Doğum gerçekleştikten daha sonra ise hanımın sancıları artarak devam edince halk içinde bebeğin eşi olarak bilinen plasenta kesesinin bebekle bir arada çıkarılmadığı anlaşıldı.

BEBEĞİN UZUVLARINI OYNATAMADIĞI ORTAYA ÇIKTI

Durum doktora haber verildi. Hastaneye gelen Bayan Doğum Uzmanı tabip, Şevval Sarıgöz’ü ameliyata alarak plasenta kesesini ameliyatla çıkardı. Yeni doğan kız bebek birtakım uzuvlarını oynatmadığı anlaşılınca öteki bir hastaneye sevk edildi.

‘YÜZDE 90 SAKAT KALIR’

Kadirli ilçesindeki özel bir hastaneye sevk edilen bebek burada 8 gün ağır bakım ünitesinde kaldı. Akabinde da Adana Kent Hastanesine sevk edildi.

Adana Kent Hastanesi Çocuk Nöroloji Kısmı’nda yapılan birinci tetkiklerde bebeğin doğum esnasında hudut hücrelerinin koparıldığı ve sağ kolunun yüzde 90 oranında sakat kalacağı belirlendi.

”DOĞUMA TABİP GELMEDİ”

İkinci çocuğunu doğuran anne Şevval Sarıgöz doğum esnasında paklık nazaranvlisinin karnına şiddetli biçimde baskı uygulamasından dolayı bebeğin kolları ve beden bölgesinde morluklar içerisinde doğduğunu belirterek, “Doğuma hekim gelmedi. 2 ebe ve 1 temizlikçi bana doğum yaptırdı. Hekim doğum bitti benim rahatsızlığım devam edince geldi. Bebek kesesini içeride bırakmışlar ameliyata alındım. Kese ameliyatla çıkarıldı. Bebeğim şu anda 20 günlük ve sağ kolu tutmuyor. Adana’da hekimler yüzde 90 sakat kalır dediler. Bizimle hiç kimse hastanede ilgilenmedi” diye konuştu.

”EŞİMİN DOĞUMUNDA İHMAL VAR”

Ömer Sarıgöz ise, “Eşimin doğumunda ihmal var. Bu doğuma girenlerin hepsinden şikayetçiyim” dedi.

SORUŞTURMA BAŞLATILDI

PARAM OLSA ŞURAYA YATIRIRDIM DİYE DÜŞÜNME! 100.000 TL SANAL PARA İLE NELER YAPABİLECEĞİNİ ÇABUCAK GÖR!

Haber Sitelerinden Alıntı Yapılmıştır.