Şampiyon Sutopu Grubumuzdan şampiyonluk değerlendirmesi

hayedi

Aktif Üye
2021-2022 Sutopu Dönemi Spor Toto Muhteşem Lig şampiyonu olan Galatasaray Sutopu Kadromuzun başantrenörü Mijat Mijatovic ve şampiyon atletlerimiz, Galatasaray Televizyonu’nda yayınlanan Son Topa Kadar programının konuğu oldu.

Başantrenörümüz Mijat Mijatovic ve oyuncularımız, final serisini ve şampiyonluğu kıymetlendirdi.

Çok şiddetli bir dönem geçirdiklerini belirten başantrenörümüz Mijat Mijatovic, “Sezonun başında bu vakte kadar ENKA müsabakası için sıkı çalıştık ve hazırlandık. Seriye 2-0 ile başladık, ENKA ise geriden gelip birlikteliği yakaladı. Final maçı ise harika oldu. Yaptığımız tüm çalışmaların kararında, finalde tüm gücümüzü gösterebildik.

ÇOK GURURLUYUM

Tüm dönem boyunca fazlaca çalıştılar, fazlaca kuvvetli durdular. Kendi öncelikli işleri bulunmasına karşın herkes iş çıkışı buraya gelip hayli çalıştı. Hakikaten çok uzun ve yorucu idmanlar yaptık. Hem mental hem fizikî hayli yoruldular. Ellerinden gelenin en güzelini yaptılar. Çok gururluyum. Galibiyet aldığımız grubun bütçesi bizden 10 kat yüksek. Grup tüm dönem boyunca epeyce güzeldi ve dönem da hoş bitti. Artık aklımda gelecek dönem hazırlıkları var. Umuyorum ki gelecek dönem Şampiyonlar Ligi elemelerinde oynarız.” tabirlerini kullandı.

Dönemi şampiyonlukla taçlandırdıkları için hayli keyifli olduklarını söyleyen Oğuz Berke Senemoğlu ise kelamlarını şöyleki sürdürdü:

ŞAMPİYONLUK TOPLULUĞUMUZA ARMAĞAN OLSUN

“ENKA ile oynadığımız final serisi fizikî zorluktan çok ruhsal bir savaştı. Koskoca bir dönemin emeği var. Yapılan çift idmanlar var. Yaşanan sakatlıklar, hastalıklar, zorluklar var. 2-0 öne geçtiğimiz bir seri ve ruhsal üstünlüğü ele aldığımız bir seri. Karşımızda küçümsenmeyecek kuvvetli bir rakip vardı. 2-0 öne geçtik, güzel top oynuyoruz. Keyfimiz yerinde, hocamız gerimizde, taraftarımız sağ olsunlar bizi yalnız bırakmadılar. Hoş takviyeler gördük, hoş geri dönüşler aldık. Her maçtan daha sonra yaptığımız yanlışların üzerine konuştuk. Çok uygun oyunculardan oluşan, geniş bir takıma sahip rakibimiz. Nihayetinde bizim yaptığımız spor ferdi bir spor değil. Grup olmayı daha âlâ bilen, daha yeterli uğraş eden, daha fazla isteyen ekip kazanacaktı. Taktiksel olarak hazırdık. Hocamız bizi epeyce yeterli hazırladı. Biz kondisyon olarak epey güzel hazırlandık lakin ruhsal olarak seri 2-2 olduğunda bir daha kuvvetli kalmasını bilmemiz gerekiyordu. Çok hoş konuşmalar yaptık, moral ve motivasyon olarak birbirimize dayanak verdik. Çok keyifli ve gururluyuz. Her şeyden öte yılın başından beri vermiş olduğumuz çabayı şampiyonlukla taçlandırdığımız için son derece memnunuz. Tüm Galatasaray topluluğuna armağan olsun bu şampiyonluk.”

Birbirlerine verdikleri şampiyonluk kelamını tuttuklarını belirten Kaptan Osman Selim Güvenç “15-16 yıldır A kadroda oynuyorum. bir evvel 10 tane şampiyonluk yaşadım. Namağlup şampiyonluklarımız oldu. Açık orta şampiyon olduğumuzu biliyorum. Bu yılki kupa benim için büyük bir ehemmiyete sahip. Geçen sene son maçta kaybettikten daha sonra birbirimize yemin ettik ve o kelamı bu sene yerine getirdik. Herkesle farklı ayrı gurur duyuyorum. Hocamıza epey teşekkür ediyorum.” biçiminde konuştu.

Atakan Destici ise “Son düdük çaldığında, o kupayı kaldırdığımızda her insanın aklına bir sene boyunca yaptığı kamplar, idmanlar, güçlü çabalar, kondisyon yüklemeleri geliyor. Bunların karşılığını alabilmek sahiden çok coşkulu bir kutlamanın haricinde içten de kusursuz bir huzur veriyor.” dedi.

Çok memnun olduğunu söz eden Selçuk Can Caner de şunları söylemiş oldu: “İlk yılımda birinci şampiyonluk. Çok memnunuz, bunun için epeyce çalıştık. Emeğimizin karşılığını aldığımız için fazlaca memnunuz.”

Eray Turan, “her insanın eline emeğine sıhhat, harika bir özveri vardı. Yapılması gereken her şeyi yaptık. 5 yıl daha sonra da olsa kupayı alabildik.” tabirlerini kullandı.

Çok hoş bir dönem geçirdiklerini belirten Ege Çolak, “birlikte büyüdüğüm arkadaşlarımla omuz omuza çaba ettim. Tahminen de geçirdiğim en hoş dönemdi. Dönemi şampiyonlukla taçlandırınca, 10 kat daha keyifli hale geldi.” dedi.

Çok keyifli olduklarını söyleyen Ulvi Burtay Akkaya da “Senenin başında hepimizde bir şampiyon olma duygusu vardı aslına bakarsanız. Sene boyunca hayli çalıştık, kararınu aldık. Şampiyon olduğumuz için fazlaca memnunuz, devamı da gelecek.” halinde konuştu.

Özgür İzcan, “Şampiyon olduğumuz için hayli gururluyum. Zorluklara karşı dönem boyunca birbirimizi destekledik. Bu da şampiyon olmamıza fazlaca yardımcı oldu. Emeklerimizin karşılığını aldığımız için hayli memnunum.”

Kaan Oğuzcan da “Takımdan daha fazlaca biz bir aileyiz. Ailece çaba ettik, birbirimize verdiğimiz kelamı tuttuk. Çok gururluyum, hayli memnunum. Benim birinci lig şampiyonluğum.” tabirlerini kullandı.

Yağız Moğol, “Altyapıdayken buradaki ağabeylerimizin şampiyonluklarına şahit olmuştum. Ben ortalarına katıldığımdan beri yaşadığımız birinci şampiyonluk. Bunu da onlarla bir arada yaşamak epey büyük gurur ve memnunluk.” biçiminde konuştu.

Arda İlksel kuvvetli ise, “Süreç yaklaşık 10 ay sürüyor. Final serisinin de uzun olacağını biliyorduk. Emeğimizin karşılığını aldık.” dedi.

Kalecimiz Hüseyin Kaan Kil de “Bu sene benim A ekipte as kaleci olarak oynadığım dördüncü yıldı. Üç yıldır şampiyonluk kazanamıyordum. Bu yılın hepimiz için yeri hayli başka. Son maça birbirimiz için çıktık. Büsbütün kadro ve aile ruhuyla son maça çıktık. Antrenörümüze, yöneticilerimize, ekip arkadaşlarıma epey teşekkür ederim.” tabirlerini kullandı.

Programın tamamını izlemek için