Toskana’da kadınların güçlendirilmesi için Avrupa fonları ve fırsatları: saat 1’de basın noktası

22 Kasım Salı, konferansın sabah oturumunun sonunda Avrupa ve Kadınlar Bölgesi tarafından düzenlenen beş günlük etkinlik kapsamında. Başkan Eugenio Giani, komiser Nardini, cumhurbaşkanı Cristina Manetti’nin kabine başkanı, ESF yönetim yetkilisi Elena Calistri olacak.

2021-2027 yedi yıllık Avrupa Yapısal Fonları dönemi, Toskana Bölgesi’nin kadınları işte, eğitimde ve eğitimde hala cezalandıran toplumsal cinsiyet eşitsizliklerinin üstesinden gelmenin anahtarı olarak kadının güçlendirilmesine adayacağı eylemlere ve yatırımlara belirleyici bir katkı sağlayabilecektir. ve toplumda.
AB tarafından kullanıma sunulan çok çeşitli mali araçlar – Avrupa Sosyal Fonu, Avrupa Bölgesel Kalkınma Fonu, Interreg İtalya-Fransa Denizcilik Programı ve Kırsal Kalkınma için Avrupa Tarım Fonu – “Kadınlar için Avrupa” büyük fırsatlarını saklı tutar. Randevu yarın saat 9.30’da Palazzo Strozzi Sacrati’deki (piazza Duomo 10 – Floransa) Sala Pegaso’da “Toskana Kadınlar” kapsamında planlandı.
Tartışma günü, Avrupa Komisyonu’nun Eşitlikten Sorumlu Üyesi Helena Dalli’nin video mesajının katılımı ve Toskana Bölgesi kabine başkanı Cristina Manetti’nin araya girmesiyle açılacak. Sabah oturumu saat 12.30’da eğitim, öğretim, çalışma ve toplumsal cinsiyet eşitliğinden sorumlu meclis üyesi Alessandra Nardini tarafından kapatılacak.
16.30’da Toskana Bölgesi başkanı Eugenio Giani’nin sonuçları bekleniyor.

13 yaşında, başkan Eugenio Giani, meclis üyesi Alessandra Nardini, Toskana Bölgesi Avrupa Sosyal Fonu yönetim yetkilisi Elena Calistri ve Bölge başkanının kabine başkanı Cristina Manetti ile basın noktası.