‘Tüm Türkiye’deki okullarımıza 3 milyar 750 milyon liralık bütçe gönderdik’

dunyadan

Global Mod
Global Mod
‘Tüm Türkiye’deki okullarımıza 3 milyar 750 milyon liralık bütçe gönderdik’
Milli Eğitim Bakanlığından yapılan açıklamaya bakılırsa Bakan Özer, 2022-2023 eğitim öğretim yılının başlamasının akabinde Bakanlık yöneticileri ile bir ortaya geldi.

Bakan Yardımcıları Petek Aşkar, Sadri Şensoy, Nazif Yılmaz ve Osman Sezgin ile ünite amirlerinin katıldığı görüşmede, 5-9 Eylül’de tamamlanan ahenk ve okulların birinci haftasının değerlendirmesi yapıldı.

görüşmede, eğitim yılı hazırlık periyodu ve başlangıcında Türkiye’nin dört bir yanında alanda bulunan ünite amirleri, değerlendirmelerini paylaştı.

“Tüm Türkiye’deki okullarımıza 3 milyar 750 milyon liralık bütçe gönderdik. Bu bütçeden paklık ve kırtasiye materyalleri, okulların büyük tamirlerden küçük tamiratlarına tümünün masrafları karşılandı. 153 milyon ders kitabı ve 136 milyon yardımcı kaynak fiyatsız olarak öğrencilerimize ulaştırıldı. 60 bin paklık elemanı okullar açılmadan bir hafta evvel bakılırsave başladı. Çok daha hazırlıklı, fazlaca daha pak, inançlı ortamlarda çocuklarımızı karşılamanın memnunluğu ortasındayız.”

– Uzman öğretmenlik eğitimini tamamlayamayan öğretmenler için ek süre

Birim amirlerinin, “Öğretmenlik Meslek Basamakları Mesleksel Gelişim Çalışmaları ve Eğitim Programına Ait Yönerge” kapsamında yapılan uzman öğretmenlik eğitimlerinin 9 Eylül’e kadar uzatılmasına karşın kimi öğretmenlerin eğitimleri yetiştiremediklerini, yüzde 98-99 oranında kalan öğretmenlerin olduğunu belirtmesi üzerine Özer, bu öğretmenlerin mağdur olmaması için sistemin 19 Eylül Pazartesi gününe kadar tekrar açılması talimatını verdi.

Aynı kapsamda yürütülen başöğretmenlik eğitimleri de daha evvel belirtilen takvim doğrultusunda 19 Eylül’e kadar devam edecek.

PARAM OLSA ŞURAYA YATIRIRDIM DİYE DÜŞÜNME! 100.000 TL SANAL PARA İLE NELER YAPABİLECEĞİNİ ÇABUCAK GÖR!

Haber Sitelerinden Alıntı Yapılmıştır.