Ulusal Eğitim Bakanı Özer, Isparta Valiliğinde konuştu

dunyadan

Global Mod
Global Mod
Ulusal Eğitim Bakanı Özer, Isparta Valiliğinde konuştu
Özer, Valilikte yaptığı açıklamada, kapalı yerlerde maske kullanma zorunluluğunu tüm okullarda da kaldırdıklarını söylemiş oldu. Kovid-19 salgınından evvelki günler üzere öğretmenlerin ve öğrencilerin okullara maskesiz geldiğini belirten Özer, bu tablonun özlendiğini vurguladı.

– “Cumhurbaşkanımızın takviyesiyle bu sürece başladık”

6 Eylül’de başlayan eğitim-öğretim yılında kararlı bir biçimde tüm çalışma takımlarıyla Bilim Şurasının tavsiyelerine riayet ederek yüz yüze eğitime başladıklarını hatırlatan Özer, “81 vilayette 922 ilçede tüm öğretmenlerin takviyesiyle eğitimin tüm kademelerinde hafta 5 gün eğitimi bugünlere taşıyabilmekten büyük memnunluk duyuyoruz.” sözlerini kullandı.

Özer, kendilerine verdiği takviyeden dolayı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a teşekkür ederek “Bize inandı, 1,5 yıl ortadan daha sonra artık okulların daima açık kalması gerektiğini, okulların açık kalmasının bir eğitim problemi olmaktan çıkıp ulusal güvenlik problemine dönüştüğünü ortaya koyduktan daha sonra Cumhurbaşkanımızın takviyesiyle bu sürece başladık.” diye konuştu.

Özer, sürecin büyük kahramanlarının öğretmenler olduğuna dikkati çekerek öğretmenlerin 7 aydan beri tüm eğitim kademelerinde maskeyle ders anlattığını aktardı. Maskeyle ders anlatmanın fazlaca sıkıntı olduğuna değinen Özer, öğretmenlerin büyük fedakarlık gösterdiğini kaydetti.

– “Tüm öğretmenlerimize şükranlarımı sunuyorum”

Özer, öğretmenlerin yüz yüze eğitime orta verilen devirde valiliklerdeki vefa takviye guruplarında da etkin çalıştığını belirterek “Ben tüm öğretmenlerimize ve Isparta’da bulunduğumuz için Isparta’daki tüm öğretmenlerimize şükranlarımı sunuyorum.” tabirini kullandı.

Bu sürecin küçük kahramanlarının ise öğrenciler olduğunu vurgulayan Özer, onların da okullarını ne kadar özlediklerini ve küçük yaşlarına karşın 7 ayda maskeye, aralığa ve hijyen kurallarına riayet ettiklerini gösterdiklerini aktardı.

Özer, Türkiye’de 18 milyon öğrenci ve 1,2 milyon öğretmenle devasa eğitim sistemi bulunduğuna işaret ederek okulları açık tutma tarafında gösterdikleri irade ve kararlılığın Türkiye’nin olağanlaşmasına katkı sağladığını tabir etti. Bayram tatilinden daha sonra eğitim öğretimin kaldığı yerden devam edeceğine dikkati çeken Özer, şu biçimde konuştu:

“2021-2022 dönemini başarılı bir biçimde nihayete erdirmiş olacağız. Her vilayetimizdeki, ilçemizdeki eğitimin kalitesini daha düzgün noktalara taşımak için neler yapılabilir, alandaki valilerimiz, milletvekillerimiz, belediye liderlerimiz, vilayet ve ilçe ulusal eğitim müdürlerimizle istişarelerde bulunuyoruz. Isparta’da eğitim fazlaca güzel noktada, çok sevindirici. Isparta’ya biz yalnızca eksikliklerini giderme değil, akranlarıyla daha güzel noktaya getirmek, yalnızca ülkede değil, dünyadaki akranlarıyla Ispartalı çocuklarımızı rekabet edebilme noktasına getirmek için neler yapabiliriz, ne üzere idari yatırımlar yapabiliriz, bunu değerlendireceğiz.”

Haber Sitelerinden Alıntı Yapılmıştır.