Uzman öğretmenlik eğitimini tamamlayamayan öğretmenlere ek müddet

dunyadan

Global Mod
Global Mod
Uzman öğretmenlik eğitimini tamamlayamayan öğretmenlere ek müddet
Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, 12 Eylül’de eğitim öğretim yılının başlamasının akabinde ünite amirleri ile toplantı yaptı. görüşmede 5-9 Eylül tarihlerinde tamamlanan ahenk ve okulların birinci haftasının değerlendirmesi yapıldı.

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, 2022-2023 eğitim öğretim yılının başlamasının akabinde Bakanlık yöneticileri ile bir ortaya geldi. Toplantıya, Bakan Yardımcıları Petek Aşkar, Sadri Şensoy, Nazif Yılmaz ve Osman Sezgin ile ünite amirleri de katıldı. görüşmede, eğitim yılı hazırlık periyodu ve başlangıcında Türkiye’nin dört bir yanında alanda bulunan ünite amirleri, değerlendirmelerini paylaştı.

“Tüm Türkiye’deki okullarımıza 3 milyar 750 milyon liralık bütçe gönderdik”

Uzman öğretmenlik eğitimini tamamlayamayan öğretmenler için ek süre

Birim amirleri görüşmede, ‘Öğretmenlik Meslek Basamakları Mesleksel Gelişim Çalışmaları ve Eğitim Programına Ait Yönerge’ çerçevesinde yapılan uzman öğretmenlik eğitimlerinin 9 Eylül gününe kadar uzatılmasına karşın birtakım öğretmenlerin eğitimleri yetiştiremediklerini, yüzde 98 ve yüzde 99 oranında kalan öğretmenlerin olduğunu belirtti. Bunun üzerine Bakan Özer, öğretmenlerin mağdur olmaması için sistemin 19 Eylül Pazartesi gününe kadar yine açılması talimatını verdi. Birebir çerçevede yürütülen başöğretmenlik eğitimleri de daha evvel belirtilen takvim doğrultusunda 19 Eylül’e kadar devam edecek.

PARAM OLSA ŞURAYA YATIRIRDIM DİYE DÜŞÜNME! 100.000 TL SANAL PARA İLE NELER YAPABİLECEĞİNİ ÇABUCAK GÖR!

Haber Sitelerinden Alıntı Yapılmıştır.