Yelken şubemizin yeni destekçisi Süperpar

ibrahim

Yeni Üye
Kulübümüz, Süperpar Otomotiv Sanayi ve Ticaret A.Ş. ile sponsorluk muahedesine imza attı. Galatasaray Yelken Şubesi’nin, Türkiye Yelken Federasyonu faaliyet programında yer alan ulusal ve milletlerarası yarışlar ile 2024 Paris Olimpiyatları hazırlıklarında kullanacağı araç ve ekipmanların sponsorluğunu içeren mutabakatın basın toplantısı, Ali Sami Yen Spor Kompleksi NEF Stadyumu’nda gerçekleştirildi.

Galatasaray Spor Kulübü Lideri Dursun Aydın Özbek ile Süperpar Otomotiv Sanayi ve Ticaret A.Ş. İdare Konseyi Lideri Azat Baykal’ın iştirakiyle gerçekleşen imza merasimi öncesinde Lider Dursun Özbek şu açıklamaları yaptı:

“YARIŞIN DORUĞUNDA OLMAYI PLANLIYORUZ”

Öncelikle iştirak gösteren tüm konuklarımıza ve kıymetli basın mensuplarına güzel geldiniz diyorum. Ekranları başında bizleri takip eden bedelli Galatasaraylılara sevgilerimi ve hürmetlerimi sunuyorum.”

“Değerli kardeşim Azat’ın nostaljik biçimde anlattığı üzere geçmişte kendisiyle iş birliğimiz, çalışmalarımız oldu. Kendisiyle epeyce hoş anılarımız var. Süperpar otomotiv bölümü için değerli bir şirket. 1975’ten itibaren Türk endüstrisine hizmet veren başarılı bir şirket. Vakit zaman kendilerinin müşterisi olarak irtibat kurmuştum.”

“Yelken sporunda rekabet devasa yükseklikte. Galatasaray olarak muvaffakiyete endeksli bir rekabetin ortasında olduğumuzdan gerek kendi imkanlarımızla gerekse sponsorlarımızın bize sağlayacağı imkanlarla bu yarışın tepesinde olmayı planlıyoruz. Onun için bu beraberliğin hem Galatasaray’a hem Süperpar’a son derece faydalı olacağı inancındayım. Galatasaray Spor Kulübü olarak bunun için elimizden gelen her şeyi yapacağız.”

“CUMHURİYETİN 100. YILINDA EN BAŞARILI KULÜP OLMAYI HEDEFLİYORUZ”

“Bildiğiniz üzere Galatasaray Spor Kulübü 600 yıla yaklaşan eğitim kurumundan gelenekleriyle, bakılırsanekleriyle neşet etmiş bir spor kulübü. 1905’te Ali Sami Yen Ağabey, bu kulübü kurarken bunun ardında birikmiş yüzlerce yılın birikimiyle birlikte kulübün içine koydu. Bir misyonu vardı kulübün. Türkiye’ye olimpiyat sporlarını getirme misyonu vardı. Bunu muvaffakiyetle yerine getirdiler. Sevgili Ali Sami Yen Ağabey’i huzurlarınızda anıyorum. Olimpik sporları da ülkemize tanıttığı için kendisine teşekkür ediyorum.”

“Cumhuriyet’in 100. yılını kutlayacağımız bu özel yıl Galatasaray için fazlaca değer verdiğimiz bir periyot. Galatasaray ismi anıldığı her yerde dorukta olmayı maksatlar. Olimpik kategoride en başarılı kulüp olma hedefiyle hareket ediyoruz. Ben ve idare konseyi arkadaşlarım bu şuurla hareket ediyor.”

“MİSYONUMUZUN TAKİPÇİSİ OLACAĞIZ”

“Bize ışık tutan, bugünkü inancımızı kuvvetlendiren kişi de Selim Sırrı Tarcan Ağabey. Selim Sırrı Tarcan olimpik sporların Türkiye’de yerleşmesi için büyük efor sarf etmiş ve bu işin öncüsü olmuştur. Ben ve İdare Heyeti arkadaşlarım onun kulüp içerisine koyduğu misyonun takipçisi olacağız.”

2024 Paris Olimpiyatları’nda yelkencilerimize takviye verecek bir sponsorluk muahedesi imzaladık. Gereç tedariği epey kıymetliydi. Pahalı kardeşim Azat Baykal’a teşekkür ediyorum. Kendisi epey yeterli bir Galatasaraylı. Onun verdiği bu dayanağı umuyorum ki pahalı atletlerimiz düzgün değerlendirirler ve 2024 Paris Olimpiyatları’nda kulübümüzü ve milletimizi temsil ederler.

Bizi ekran başında izleyen her insanın 2023 yılını kutluyorum. Mustafa Kemal Atatürk’ün bize emanet ettiği cumhuriyetin en büyük savunucusu olan Galatasaray Spor Kulübü’nün üyeleri olarak memnun, başarılarla, şampiyonluklarla dolu 2023 yılı diliyorum. Hepinize hürmetlerimi sunuyorum.

“YELKENDE BOZULAN İSTİKRARLARI yeniden SAĞLAMAK İSTİYORUZ”

Süperpar Otomotiv Sanayi ve Ticaret A.Ş. İdare Şurası Lideri Azat Baykal ise, “Süperpar 1975 yılında İzmir Kemalpaşa’da kurulan bir firma. Alüminyum döküm kesimleri, mazot sistemi modülleri imal eden bir kuruluş. Dünyanın 20 ülkesine, ana otomotiv endüstrisine ihracat yapan bir kuruluş. Dursun Liderimle uzun yıllar bir iş birliğimiz oldu ve devam ediyor. Ona olan sevgi ve hürmetimiz sonsuz. Yetiştirdiğimiz İsmail Uzun yelken şubesinde bakılırsav yapmakta. Kimi büyük kulüplere büyük şirketlerin yatırımı kimi istikrarları bozdu. Bu istikrarları yine sağlamaya çalışmak için bu işe soyunduk. İnşallah muvaffak oluruz. Galatasaray’ın olimpik atletleri, olimpiyat kotalarını alıp olimpiyatlara iştirak ederler. Yelkende de rekabet sağlanmış oluyor. Çok teşekkür ediyorum.” formunda konuştu.

Konuşmaların akabinde basın mensuplarının sorularına cevap verildi.