YÖK Lideri deklare etti: İptal edilen KPSS incelemesi tamamlandı

dunyadan

Global Mod
Global Mod
YÖK Lideri deklare etti: İptal edilen KPSS incelemesi tamamlandı
Yükseköğretim Konseyi (YÖK) Lideri Prof. Dr. Erol Özvar, 2022 KPSS’de çıkan birtakım sorulara yönelik argümanlarla ilgili şuranın incelemelerini tamamladığını belirterek “Önümüzdeki günlerde Genel Konseyimizden bu inceleme kararı geçecektir. Bir haftaya yahut 15 güne kadar bu incelemenin sonuçlarını paylaşmış olacağız.” dedi.

Üniversite hastanelerinde çalışan çalışanın özlük haklarını düzenleyen ve Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında yayımlanan yönetmeliğe ait YÖK’te açıklamalar yapan Özvar, ondan sonrasında bir gazetecinin 2022-KPSS Lisans oturumuna yönelik savlarla ilgili sorusunu yanıtladı.

İddiaların akabinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Devlet Denetleme Şurasını nazaranve davet ettiğini, bu kapsamda soruşturmaların sürdüğünü, savcılığa intikal eden konuların bulunduğunu tabir eden Özvar, “Yükseköğretim Şurası da incelemelerini tamamlamış olup önümüzdeki günlerde Genel Heyetimizden bu inceleme kararı geçecektir. Bir haftaya yahut 15 güne kadar sizlerle de bu incelemenin sonuçlarını paylaşmış olacağız.” diye konuştu.

PARAM OLSA ŞURAYA YATIRIRDIM DİYE DÜŞÜNME! 100.000 TL SANAL PARA İLE NELER YAPABİLECEĞİNİ ÇABUCAK GÖR!

Haber Sitelerinden Alıntı Yapılmıştır.