KAYSO’dan İstanbul Fuarı çıkarması

dunyadan

Global Mod
Global Mod
KAYSO’dan İstanbul Fuarı çıkarması
Mehmet UZEL (KAYSERİ İGFA)
KAYSO İdare Şurası Lideri Mehmet Büyüksimitci, İdare Heyeti Lider Yardımcısı Abdullah Oğuzbaş, İdare Konseyi Üyeleri Mehmet Sarıalp ve İrfan Püsküllü ile Meclis Katip Üyesi Sedat Böyük’ten oluşan KAYSO heyeti, İstanbul Mobilya Fuarı’na katılan Kayserili firmaları stantlarında teker teker ziyaret ederek, iyi olsun dileklerini iletti.

Ziyaretle ilgili açıklama yapan KAYSO Lideri Mehmet Büyüksimitci, “KAYSO idaresi olarak fuara katılan üyelerimizi teker teker ziyaret ederek iyi fuarlar dileyerek, muvaffakiyet dileklerimizi ilettik. Bu sene 184 Kayserili firmamız fuarda stant açarak mamüllerini sergiliyor. Her yıl olduğu üzere bu senede Kayseri adeta mobilya fuarına damga vurmuş durumda. Fuara katılan tüm üyelerimizin gerek eser kalitesi gerekse çeşidi bakımından son derece istek görmesi göğsümüzü kabarttı. Firmalarımızın hepsiyle gurur duyduk. Üyelerimizin genel manada fuardan şad olmaları da bizleri ayrıyeten memnun etti” dedi.

900 MİLYON DOLAR

Mobilya imalatında Türkiye’de birinci sırada olduklarını açıklayan Büyüksimitci, “Kayseri’de mobilya dalı, istihdam, satış cirosu ve firma sayısı bakımlarından en önde gelen sanayi dallarından birisidir. Kayseri olarak mobilya imalatında, Odamıza üye yaklaşık 400 firmamız ve 25 binin üzerinde çalışanımızla Türkiye’de birinci sıradayız. Ülkemizdeki 20 büyük mobilya üreticisinin 11’i kentimizde üretim yapmaktadır. beraberinde mobilya, en çok ihracat yaptığımız bölümlerin başında geliyor. İnşallah bu sene mobilyada 900 milyon dolar üzere bir ihracatı yakalamış olacağız” diye konuştu.

Kayseri mobilya dalının epey daha âlâ yerlerde olacağını söz eden Lider Büyüksimitci, “Oda olarak mobilya dalı ile ilgili bir grup çalışmalar yürütüyoruz. İnşallah Kayseri mobilyası önümüzdeki senelerda epey daha uygun yerlerde olacak. Ben yeniden tüm firmalarımıza bereketli bir fuar dilerken, kentimizin üretim, istihdam ve ihracatına katkı sağlayan tüm firmalarımızı canı gönülden tebrik ediyor, muvaffakiyetlerinin devamını diliyorum” biçiminde kelamlarını tamamladı.

Haber Sitelerinden Alıntı Yapılmıştır.