2022 YKS ek yerleştirme tercih süreçleri başladı

dunyadan

Global Mod
Global Mod
2022 YKS ek yerleştirme tercih süreçleri başladı
Yükseköğretim Kurumları Sınavı

DUYURU

(07 Eylül 2022)

2022-YKS Ek Yerleştirme Tercihlerinin Alınması

2022 Yükseköğretim Kurumları İmtihanı (YKS) neticelerina göre 2022-2023 öğretim yılı için yükseköğretim programlarına ek yerleştirme süreçleri, ÖSYM tarafınca yapılacaktır.

Adaylar, 2022-YKS Ek Yerleştirme tercihlerini, 07-13 Eylül 2022 tarihleri içinde T.C. Kimlik numaraları ve şifreleri ile ÖSYM’nin internet adresinden yahut ÖSYM Aday Süreçleri Taşınabilir Uygulamasından kişisel olarak kendileri yapacaklardır. Tercih süreçleri, 07 Eylül 2022 tarihinde saat 10.00’da başlayacak, 13 Eylül 2022 tarihinde saat 23.59’da sona erecektir.

2022-YKS Yükseköğretim Programlarına Ek Yerleştirme Kılavuzuna, aşağıdaki bağlantıdan erişilebilecektir. Tercih yapacak adayların Kılavuzu dikkatle incelemeleri, tercihlerini kılavuz ayrıntıları doğrultusunda yapmaları gerekmektedir.

Ek yerleştirme süreçleri, 2022 Yükseköğretim Kurumları İmtihanı Kılavuzu, 2022-YKS Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzu ile 2022-YKS Yükseköğretim Programlarına Ek Yerleştirme Kılavuzunda belirtilen kurallar doğrultusunda yapılacaktır.

Adaylara ve kamuoyuna hürmetle duyurulur.

ÖSYM BAŞKANLIĞI

Yükseköğretim Kurumları Sınavı
2022-YKS YÜKSEKÖĞRETİM PROGRAMLARINA EK YERLEŞTİRME KILAVUZU

. Genel Bilgiler

. Tablo-3. Merkezi Yerleştirme İle Öğrenci Alan Yükseköğretim Ön Lisans Programları

. excel.png Tablo-3

. Tablo-4. Merkezi Yerleştirme İle Öğrenci Alan Yükseköğretim Lisans Programları

. excel.png Tablo-4

. Tablo-3 ve Tablo-4’te Yer Alan Yükseköğretim Programlarının Şart ve Açıklamaları

. Tablo-6A Ortaöğretimdeki Alanlar İle Tıpkı Alanlardaki Lisans Programları

. Tablo-6B-1 Mesleksel ve Teknik Ortaöğretim Kurumlarının Alanları İle Birebir Alanlardaki Lisans Programları

. Tablo-6B-2 Teknoloji Fakültesi, Sanat ve Tasarım Fakültesi, Turizm Fakültesi Lisans Programları

. Tablo-6C Mesleksel ve Teknik Ortaöğretim Kurumu Mezunlarının Ek Puanları İle Yerleşebilecekleri Ön Lisans Programları

. Tablo 6D Özel Eğitim Mezunlarının Ek Puanları İle Yerleşebilecekleri Ön Lisans Programları

. Tablo-7 Okul Tipleri ve Kodları

. Tablo 8A Ortaöğretim Kurumlarındaki Alan/Dallar ve Kodları/Tablo 8B Özel Eğitim Meslek Alan/Dallar ve Kodları

. Dilekçe

PARAM OLSA ŞURAYA YATIRIRDIM DİYE DÜŞÜNME! 100.000 TL SANAL PARA İLE NELER YAPABİLECEĞİNİ ÇABUCAK GÖR!

Haber Sitelerinden Alıntı Yapılmıştır.