ASTİN Yatak’tan zelzele bölgesi için maliyetine üretim

dunyadan

Global Mod
Global Mod
ASTİN Yatak’tan zelzele bölgesi için maliyetine üretim
BURSA (İGFA) – ASTİN Yatak İdare Konseyi Lideri endüstrici iş insanı Ümit Çelek, tüm kapasitelerini zelzele bölgesindeki vatandaşların imdadına yetişmek için kullandıklarını söylemiş oldu.

“Depremi duyunca tüm iştiraklerimiz ve üyesi bulunduğumuz sivil toplum kuruluşları ile zelzele bölgesi için yürütülen çalışmalara iştirak gösterdik” diyen Çelek, “Devletimizin yanındayız. Ülkemiz ve milletimiz, yaralarını güç birliği içerisinde en süratli biçimde saracaktır” dedi.

Depremin şokunu atlatır atlatmaz üyesi oldukları sivil toplum kuruluşları başta olmak üzere Bursa Ticaret ve Sanayi Odası dâhil hayli sayıda kurum ve kuruluşun yardım davetlerine takviye vererek yanıt verdiklerini tabir eden Çelek; “AFAD uyumun da çalışmalarını yürüten okullarımız, muhtarlıklarımız, BTSO ve sivil toplum kuruluşlarımızın yardım davetlerine yanıt verdik. Sarsıntı daha sonrasında yürütülen tüm çalışmalar ile AFAD ve Kızılay yetkililerinin davetleri göstermektedir ki, zelzele bölgesine müdahale süreci uzun bir periyoda yayılmıştır. Bu sebeple ASTİN Yatak olarak tedarikçilerimizden deprem bölgesinde kullanılacak yataklar için acil hammadde ve eser talebinde bulunduk. ASTİN Yatak olarak sarsıntı bölgesi için üretiyoruz. Üretimlerimizin belirli bir yüzdesinin gelirini sarsıntı bölgesine harcayacağız. Ve bir daha sarsıntı bölgesine gönderilmek üzere verilecek siparişler için maliyetine üretimlerimiz başlamıştır” diye konuştu.

DEPREM BURSA’NIN EHEMMİYETİNİ ORTAYA ÇIKARDI

Deprem afeti ile bir arada Türkiye’nin 10 kentinin enkaz altında kaldığını ve birçok bölgeye ulaşmanın neredeyse imkânsız olduğunu tabir eden Çelek, “Bursa Valisi Yakup Canbolat ve Büyükşehir Belediye Lideri Alinur Aktaş ile bir arada epey sayıda kurum ve kuruluşumuz zelzele bölgesi için tek yürek oldu. BTSO Liderimiz Sayın İbrahim Burkay’ın daveti ile üretimlerimizi zelzele bölgesinde kullanıma uygun yataklara nazaran koordine ettik. Sarsıntı bölgesinde canların kurtulması için hala umut var. Devletimiz tüm imkânları ile sarsıntı bölgesinde, bizlerde devletimizin ve milletimizin yaralarını sarmak için üretmeye devam ediyoruz. Bursa’mız Türkiye için epeyce değerli. Türkiye’nin adeta üretim üssü pozisyonunda olan Bursa’nın muhtemel bir zelzelede ağır yara almaması için hepimiz nazaranv üstlenmeliyiz. Bursa’nın ve Bursa’daki her insanın artık birinci vazifesi, hem ürettiğinden tıpkı vakitte gereksinimlerinden muhakkak bir kısmı ayırarak sarsıntı bölgesine göndermesidir. Bursa, Türkiye’nin yaralarını saracak en kuvvetli kentlerin başında geliyor. Bizde üzerimize ne düşüyorsa yapıyoruz” dedi.

Haber Sitelerinden Alıntı Yapılmıştır.