Boşanma basamağındayken kocasını öldüren sanığa 17 yıl 6 ay mahpus cezası verildi

dunyadan

Global Mod
Global Mod
Boşanma basamağındayken kocasını öldüren sanığa 17 yıl 6 ay mahpus cezası verildi
İstanbul 2. Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmaya tutuklu sanık Nuran Özdemir, avukatı Harun Gözübüyük ile katıldı.

Maktul Ahmet Özdemir’in annesi ve kardeşlerinin müdahil olarak hazır bulunduğu duruşmada, evvelki celse savcının deklare ettiğı temele dair görüşüne karşı tarafların son beyanları alındı.

Maktulün annesi Sevgi Özdemir sanığın oğlunu taammüden öldürdüğünü belirterek, şikayetçi olduğunu tabir etti.

Sanık Nuran Özdemir, maktulü bilerek ve isteyerek öldürmediğini, planlı bir cinayet kastı olmadığını tabir ederek, “Bıçağı savurduğumda dahi eşime denk geldiğini düşünemedim, boşluğa denk geldiğini düşündüm. Yemin ederim ki doğruyu söylüyorum. Ölmesini istemedim, çocuklarımın babasıydı. Hatalı değilim, olay bir anda oldu.” diye konuştu.

Sanığın avukatı Gözübüyük, maktulün gece yarısı müvekkilinin meskenine alkollü biçimde gittiğini ve saldırgan bir ruh hali ortasında olduğunu belirtti. Müvekkilinin, komşular rahatsız olmasın diye maktulü meskene aldığını, olayın bu sırada yaşandığını anlatan Gözübüyük, müvekkilinin maktule olayın akabinde pansuman yaptığına dikkati çekti. Gözübüyük, olayın yasal müdafaa kapsamında gerçekleştiğini savunarak müvekkilinin tahliyesini istedi.

Davayı karara bağlayan mahkeme heyeti, sanığa evvel “eşe karşı taammüden öldürme” cürmünden ağırlaştırılmış müebbet mahpus cezası verdi.

Sanığın bu cürmü “haksız tahrik altında” işlediği sebebi öne sürülerek cezayı 21 yıla indiren heyet, sanığın kabahatten daha sonraki davranışlarını da dikkate alarak cezayı 17 yıl 6 aya düşürdü. Sanığın tutukluluk halinin devamına karar verildi.

– İddianameden

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca hazırlanan iddianamede, Ahmet ile Nuran Özdemir’in, boşanma basamağında oldukları ve yaklaşık 1 yıldır başka yaşadıkları anlatılmıştı.

Ahmet Özdemir’in, 22 Eylül 2021’de bir arkadaşıyla Nuran Özdemir’in yaşadığı meskenin önüne gittiği, kapıyı yumruklayarak bağırdığı ve hakaretlerde bulunduğu söz edilen iddianamede, sanığın kapıyı açması üzerine tartışmaya başladıkları, maktulün vurduğu ve hakaretlerde bulunduğu sanığın buzdolabının üstündeki bıçağı alarak maktulü sol göğüs bölgesinden yaraladığı kaydedilmişti.

İddianamede, hastaneye kaldırılan maktulün kurtarılamadığı belirtilerek, olayın akabinde tutuklanan Nuran Özdemir’in, “haksız tahrik altında eşe karşı taammüden öldürme” hatasından 12 yıldan 18 yıla kadar mahpusla cezalandırılması isteniyordu.

PARAM OLSA ŞURAYA YATIRIRDIM DİYE DÜŞÜNME! 100.000 TL SANAL PARA İLE NELER YAPABİLECEĞİNİ ÇABUCAK GÖR!

Haber Sitelerinden Alıntı Yapılmıştır.