‘Bu yıl prestijiyle Sirbistan’dan ülkemize 300 bin turist geldi’

dunyadan

Global Mod
Global Mod
‘Bu yıl prestijiyle Sirbistan’dan ülkemize 300 bin turist geldi’
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Sırbistan Cumhurbaşkanı Aleksandar Vucic ile ortak basın toplantısında konuşuyor.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın konuşmasının satır başları şu biçimde;

Kıymetli dostum Cumhurbaşkanı Sayın Vucic’e bedelli mesken sahipliği için teşekkür etmek istiyorum. Az evvel kendisi ile hem ikili akabinde heyetler ortası formatta son derece verimli görüşmeler gerçekleştirdik. Görüşmelerimizde münasebetlerimizi kapsamlı biçimde etraflıca ele aldık. Önümüzdeki devirde atacağımız adımları değerlendirdik. Başta Bosna Hersek’teki gelişmeler olmak bölgesel ve milletlerarası konularda fikir alışverişinde bulunduk.

Sırbistan ile eksiksiz seviyedeki bağlantılarımız her geçen gün gelişiyor. Kimlikle seyahat konusunda az evvel imzalanan protokol bağlarımızı yeni bir düzeye çıkaracaktır. Bu yıl prestijiyle Sirbistan’dan ülkemize 300 bin turist geldi. Bu demektir ki, bu kimlikle başladığı andan itibaren hem sayı yükselecek, sayının yükselmesiyle kalmayacak iş adamlarımız karşılıklı olarak yapacakları seyahatleri fazlaca daha kolay biçimde gerçekleştireceklerdir. Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, Azerbaycan, Gürcistan, Ukrayna ve Moldova’dan daha sonra Sırbistan karşılıklı olarak çipli kimlik seyahatin mümkün hale geldiği 6. ülke olacak.

PARAM OLSA ŞURAYA YATIRIRDIM DİYE DÜŞÜNME! 100.000 TL SANAL PARA İLE NELER YAPABİLECEĞİNİ ÇABUCAK GÖR!

Haber Sitelerinden Alıntı Yapılmıştır.