Burdur’da çıkan orman yangını denetim altına alındı

dunyadan

Global Mod
Global Mod
Burdur’da çıkan orman yangını denetim altına alındı
Kestel köyü Aladağ mevkisindeki çöplük alanda başlayan yangın, rüzgarın tesiriyle ormanlık alana sıçradı.

Yangına müdahale için bölgeye 2 helikopter, 2 uçak ve Bucak Belediyesi ile Bucak Orman İşletme Müdürlüğü itfaiye takımları sevk edildi.

Havadan ve karadan yaklaşık 2 saat süren müdahaleyle yangın denetim altına alındı.

Bölgede soğutma çalışmaları devam ediyor.

– “Vatandaşın hassaslığıyla yangınların çıkmasını önleyebiliriz”

Bucak Kaymakamı Erol Tanrıkulu, gazetecilere yaptığı açıklamada, bölgedeki çöplükte dün başlayan yangının söndürüldüğünü lakin bugün küçük bir kıvılcımın rüzgarın tesiriyle yangına dönüştüğünü söylemiş oldu.

Çöplükte başlayan yangınların uzun mühlet içten yanabildiğini belirten Tanrıkulu, şunları kaydetti:

“Kestel köyü Aladağ mevkisindeki ormanlık alana sıçrayan yangında 8-10 dekarlık alan ziyan gördü. Çok şükür yangını, önümüzdeki zirveyi aşmadan havandan uçak ve helikopterlerle, karadan da takımların müdahalesiyle denetim altına almış durumdayız. Zirvenin arkasında fazlaca geniş bir orman alanı var, Allah’tan faal ve süratli bir çabayla durdurduk. Vatandaşlarımızdan yol kenarlarındaki alanlara çöplerini bırakmamalarını, tabiata sigara izmariti atmamalarını rica ediyoruz. Maalesef yol kenarlarına atılan küçük bir sigara izmaritinden önemli yangınlar meydana gelebiliyor. Bunlara dikkat edersek orman yangınlarının çıkması azalacaktır. Vatandaşlarımızın hassaslığıyla yangınların çıkmasını önleyebiliriz.”

PARAM OLSA ŞURAYA YATIRIRDIM DİYE DÜŞÜNME! 100.000 TL SANAL PARA İLE NELER YAPABİLECEĞİNİ ÇABUCAK GÖR!

Haber Sitelerinden Alıntı Yapılmıştır.