Çocuğun boğazına saplanan demir korkuluk ameliyatla çıkarıldı

dunyadan

Global Mod
Global Mod
Çocuğun boğazına saplanan demir korkuluk ameliyatla çıkarıldı
Kocasinan Merkez Mahallesi’nde meskenlerinin yakınında arkadaşlarıyla oyun oynayan Ahmet Daniç, sitenin etrafını çevreleyen korkuluklardan atlamaya çalışırken istikrarını kaybetti ve sivri uçlu demir boğazına saplandı.

Çığlıkları duyan etraftakiler, Daniç’e yardım etmeye çalışırken, ihbar üzerine olay yerine itfaiye, sıhhat ve polis takımları geldi.

İtfaiye grupları gelene kadar mahalle sakinleri tarafınca sabit tutularak ziyan görmesi engellenen Daniç’e, sıhhat takımları oksijen verdi.

İtfaiye takımları ise demir çubuğu aşağıdan bütün formunda keserek çocuğu sıhhat takımlarına teslim etti.

Önce Bağcılar Eğitim ve Araştırma Hastanesine kaldırılan Daniç, sonrasındasında Cerrahpaşa Tıp Fakültesine sevk edildi.

Burada Prof. Dr. Harun Cansız’ın başında bulunduğu grup tarafınca ameliyat edilen Daniç, 2 gün ağır bakımda, 1 gün de olağan serviste kaldıktan daha sonra taburcu edildi.

Baba Lokman Daniç, oğlunu taburcu olduktan daha sonra meskenlerine getirdiklerini ve sıhhat durumunun düzgün olduğunu belirtti.

Prof. Dr. Cansız ve takımına teşekkür eden Daniç, “Olay yerinde müdahale edilip kurtarılana kadar yaklaşık 45 dakika geçiyor. 1,5 saat de Bağcılar Eğitim Araştırma Hastanesinde bekledikten daha sonra bir yakınımız vasıtasıyla Prof. Dr. Harun Cansız’a ulaşarak Cerrahpaşa’ya sevk ettik. Demir çubuk mızrak üzere boğazından 15 santim içeri girerek hayati tehlike oluşturuyor.” dedi.

Daniç, mahalledeki çocukların korkuluklar sebebiyle tekraren bedenlerinin çeşitli bölgelerinden yaralandığını belirterek, bu korkuluklar için düzenleme yapılmasını istedi.

“Birkaç milimetre geriye gitse omuriliğe…”

Ameliyatı gerçekleştiren İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Harun Cansız, Daniç’in ameliyat öncesi imajına de yer verdiği toplumsal medya hesabından yaptığı paylaşımda durumun adeta bir mucize olduğunu söylemiş oldu.

Cansız, ameliyat için seferber olan tüm sıhhat grubuna teşekkür ederek, şunları kaydetti:

“İtfaiye yetişip korkulukları bu türlü kesiyor ve bize çocuğun boynunda o kocaman demir parmaklıkla yetişiyor. Uzunluğundan baş tabanına 15 santimetre. Bir iki milimetre sola gitse soluk borusuna, bir iki milimetre sağa gitse hayati damar ve hudutlara, birkaç milimetre geriye gitse omuriliğe. bu biçimdesi hançer formunda korkuluklar ne gayeyle konutların ya da binaların etrafına çekilir anlamak mümkün değil.”

PARAM OLSA ŞURAYA YATIRIRDIM DİYE DÜŞÜNME! 100.000 TL SANAL PARA İLE NELER YAPABİLECEĞİNİ ÇABUCAK GÖR!

Haber Sitelerinden Alıntı Yapılmıştır.