Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Mehmetçik’e ileti

dunyadan

Global Mod
Global Mod
Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Mehmetçik’e ileti
Cumhurbaşkanı Erdoğan da toplantıya telefonla katılarak alandaki birliklerin kumandanlarına hitap etti. Ulusal Savunma Bakanı Hulusi Akar birlikteinde Genelkurmay Lideri Orgeneral Yaşar Güler, Kara Kuvvetleri Kumandanı Orgeneral Musa Avsever, Deniz Kuvvetleri Kumandanı Oramiral Ercüment Tatlıoğlu ve Hava Kuvvetleri Kumandanı Orgeneral Atilla Gülan ile 3. Piyade Tümen Komutanlığının Harekat Merkezi’nden, Irak’ın kuzeyindeki terör gayelerine yönelik devam eden Pençe Kilit Harekatı’na katılan birliklerin kumandanları ile görüntü konferans toplantısı gerçekleştirdi.

Milli Savunma Bakanı Akar’ı, tüm kumandanları ve Mehmetçiği selamlayarak kelamlarına başlayan Erdoğan, gerçekleştirilen gayretin ehemmiyetine vurgu yaptı.
Harekatta, hain taarruzlar kararı şehit olan Mehmetçiklerimizin olduğunu hatırlatan Erdoğan, şehitlere Allah’tan rahmet yaralılara acil şifa dileklerini iletti.

”Mücadelenin sonucu de epeyce güzel, iyi olacak”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, şunları söylemiş oldu: “Tabii ki orada canımız yanıyor lakin bunun hesabını fazlaca ağır soruyorsunuz. Şehitlerimizin kanları yerde kalmadı, kalmıyor ve inanıyorum ki bundan sonda da kalmayacak. Şehadet yolu fazlaca kutsal, kutlu bir yol. Bu kutlu yolda da Mehmetçiğimizin bugüne kadar verdiği çaba her insanın bilhassa de siz komuta kademesinin malumudur. Şu anda hayli sıkıntı kış koşullarında gerek Pençe Kilit ile Zap’ta, gerekse Suriye’nin kuzeyinde bu biçimde değerli bir çaba bu biçimde değerli bir vakitte veriliyor. İnanıyorum ki bu gayretin sonucu de fazlaca yeterli, güzel olacak.”

Tüm millet olarak şehit aileleriyle hemhal olmaya, onların kaygılarıyla dertlenmeye devam edeceklerini vurgulayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bu uğraşın sonucundaki zafer, bizleri geleceğe yönelik bir mutluluğa götürecektir. Ben uğraşınızın kutlu olmasını, sonucunun zaferlerle dolu olmasını Rabbim ‘den temenni ediyorum. Sizleri de bilhassa şahsım, ailem, milletim ismine kutluyorum. Uğraşımız mübarek, yolumuz aydınlık olsun” dedi.

‘Hain taarruzun hesabı soruldu!’ Bakan Akar: 3’ü bugün 13 terörist etkisiz hale getirildi

Haber Sitelerinden Alıntı Yapılmıştır.