E-araba: VW, Zwickau’daki üretimi yine yavaşlatıyor – bu sefer motor yok

hadicanim

Aktif Üye
Volkswagen’in Zwickau’daki elektrikli otomobil fabrikasında üretimin bir kısmı bir kez daha azaltılıyor. Bir şirket sözcüsü sorulduğunda bunun nedeninin motor eksikliği olduğunu söyledi. Kassel’deki fabrikadan temin ediliyorlar. Ancak tedarik zincirindeki aksaklıklar nedeniyle şu anda burada gerekli elektrik motorlarından daha azının üretildiği belirtildi. Volkswagen, VW modelini büyütmek istiyor[ ]Zwickau konumunu kontrol etmek için motorların tercihen oraya teslim edilmesi için ID.7’yi Emden’de emniyete alın.

Reklamcılık

1500 çalışan etkilendi

Volkswagen, Ekim ayında Saksonya’daki elektrikli otomobil üretimini yalnızca iki hafta süreyle kısıtlamıştı. Bu adım, zayıf talebin gerekçesiydi. Yeni üretim molasının Perşembe günü geç vardiya ile başlaması planlandı. VW modellerinin üretim hattı daha sonra yaklaşık üç hafta süreyle kapatılacak[ ]ID.5 (test), VW ID.4 ve Audi’den iki model. VW’nin üretimi[ ]Edinilen bilgiye göre ID.3 (test) ve Cupra Born (test) devam ediyor. Şirkete göre yaklaşık 1.500 çalışan etkilendi. Diğer hususların yanı sıra onlar için daha fazla eğitim tedbirleri planlanmaktadır.

ayrıca oku

Daha fazla göster

daha az göster

(fpi)

Haberin Sonu