Ehliyetsiz şoför kurbanı olmuştu! Ezgi’den geriye madalyaları kaldı

dunyadan

Global Mod
Global Mod
Ehliyetsiz şoför kurbanı olmuştu! Ezgi’den geriye madalyaları kaldı
Gaziantep’te, 17 yaşındaki ehliyetsiz şoförün çarpması kararı hayatını yitiren 17 yaşındaki lise son sınıf öğrencisi Ezgi Yiğit’ten eğitim omurundaki muvaffakiyetleri niçiniyle aldığı madalyalar kalırken, ailesinin paylaşımları ise yürekleri dağladı. Büyük ablası Elif Kayra Yiğit, “Kardeşim daha 17 yaşında bir çocuktu, ailesinin göz ışığıydı, öpmeye koklamaya kıyamazdık biz onu.

Ayakları daha 36 numaraydı. Başıboş, 17 yaşında ehliyetsiz biri yüzünden hayattan koparıldı. Canım, göz parıltım için istediğimiz tek şey adalet” paylaşımında bulunurken, başka ablası Kübra Yiğit ise “Ezo’şumun hayalleri vardı, hayli başarılıydı, gece gündüz ders çalışırdı benim güzelim. Bugüne kadar ailesini hiç üzmedi. Saf, pak yürekli kardeşimi hayattan kopardılar. Canımızın yarısı gitti. Eksik kaldık. Yarım kaldık” biçiminde hislerini lisana getirdi.

‘EZGİLER ÖLMESİN’

Acılı baba Mehmet Şahin Yiğit de kızının vefatına niye olan ehliyetsiz şoförün babasının oda lideri olduğuna dikkat çekti. Baba Yiğit, “Ne kadar acı değil mi? Bir kişinin işlediği cürmü anlatırken ailesinin bulunduğu mevkilerden bahsediyoruz. halbuki biz Adalet Ana’nın gözlerinin bağlı olduğunu biliyorduk.

Mehmet Boncuk

Haber Sitelerinden Alıntı Yapılmıştır.