Emirhan İlkhan: “26 numarayı seçtim zira…”

Bardakci

Yeni Üye
İtalya Serie A Ligi’nde bonservisi Torino’da bulunan Emirhan İlkhan, orta transfer periyodunda Sampdoria kiralık olarak gitmişti.
Sport Italia’nın haberine nazaran Sampdoria’nın resmi sitesine konuşan Emirhan İlkhan, transferi ve yeni ekibindeki oyuncular için açıklamalarda bulundu.
Sampdoria tarihinin birinci Türk oyuncusu oldu

Sezon başında Sampdoria ile oynarken çok kuvvetli bir kadro olduklarını bildiğini belirten Emirhan, bir daha İtalyan takımının yeni transferlerinden Koray Günter için de şu kelamları söylemiş oldu:
“Sampdoria geçen yaz bana ilgi gösterdi ve bu vakitte de benimle ilgilendiklerini bilmek beni keyifli etti. İstekleri üzerine ben de kabul ettim. Artık burada olduğum için memnunum. Koray Günter de burada. Bugün kendisini direkt tanıma fırsatım oldu. Onun sayesinde kadroya daha âlâ ahenk sağlayacağımı ve uygun bir iş çıkaracağımızı düşünüyorum”
İlkhan 26 numaralı formayı seçme seçme niçinini de şöyleki anlattı:
“26 numarayı idollerimden biri olan İlhan Mansız’ın forma numarası olduğu için benim için değerli bir numara olduğu için seçtim. Bu sebeple seçtim. Sampdoria tarihli birinci Türk oyuncu olduğumu bilmiyordum.”

Dönem başında Beşiktaş’tan özgür kalma bedeli 4.5 milyon Euro ödenerek Torino’ya transfer edilen Emirhan bu 4 maçta forma talihi buldu ve gol yahut asist katkısı sağlayamadı.

beinsports.com.tr / Dış Haberler