Erdoğan: Bunların tek sıkıntısı daima sallanıp duran 6’lı masalarını ayakta tutmak

dunyadan

Global Mod
Global Mod
Erdoğan: Bunların tek sıkıntısı daima sallanıp duran 6’lı masalarını ayakta tutmak
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti İstanbul Vilayet Başkanlığı İftar Programı’nda konuştu.

Erdoğan’ın konuşmalarından satır başları şöyle:

Pazartesi günü daima birlikte Ramazan Bayramı’nın zevkini yaşayacağız. Sizlerin bayramını şimdiden tebrik ediyorum. Bugünkü programımız, tüm teşkilatlarımızla bayramlaşmamıza vesile olmaktadır. Ülkemizin tüm vilayetlerindeki teşkilatımıza teşekkür ediyorum.

Teşkilatlarımızın tüm faaliyetleri yardımıyla milletimizin salgın niçiniyle bizi özlediğini gördük. İnşallah bu ivmeyi kesintisiz devam ettirerek, Cumhur ittifakı olarak 2023 amacımıza durmadan ulaşacağız. Unutmayınız ki AK Parti’de vazife üstlenmek demek mevki sahibi olmak değildir. Milletimize hizmetkar olmak, ülkemizi güçlendirmek, mağdurların yanında olmak için gece gündüz çalışmak demektir. Hangi dünyevi makam bu biçimde samimi bir duanın verdiği çalışma azmini sağlayabilir. Seçimlerdeki başarımızın gece gündüz çalışarak ulaşımdan güce her alanda kazandırdığımız yapıtlara borçluyuz.

AK Parti’de vazife üstlenmek her türlü mağdurların yanında olmak demektir. AK Parti 20 yıllık iktdarında kalkınma reformlarıyla gönüllerde yer etmiştir. Seçimlerdeki başarımızı geceli gündüzlü çalışarak ülkemize kazandırdığımız yapıtlara borçluyuz. Milletimiz bugün yaşanan badireleri çözebilecek tek partinin AK Parti olduğunu biliyor.

Şu anda hamdediyorum. Arkadaşlarımın verdiği bilgiye göre 10 bin kardeşimiz bir ortaya gelmiştir. Bunun için yılın her günü milletimizle bir arada olmalıyız, milletimizin sevinciyle sevinmeliyiz.

Bunun için günün her saati milletimizle birlikte olmalıyız. İstanbul’da 1994’te yaktığımız meşaleyle bu kentin mukadderatını biz değiştirdik.

Türkiye geliştikçe tüm bölgemizim tüm dünyanın dikkatini üzerinde toplamaya başladı. İnsanların birden fazla Türkiye’nin yerini haritada göstermiyordu bugün Türkiye’nin ismini bilmeyen, kıymetini duymayan pek az şahsa rastlayabilirsiniz. Türkiye’yi dünyanın en büyük 10 iktisadı haline getireceğiz.

Biz ülkenin bugünkü meselelerini çözeceğimizi söylüyoruz. Biz eser, hizmet, vizyon diyoruz. Bir hafta içerisinde Rusya Devlet Lideri Putin ile 2 kere, Ukrayna Devlet Lideri Zelenski ile birebir biçimde, BM Genel Sekreteri Guterres ile 2 kere görüştüm. Biz barışı nasıl sağlayacağız bunun için uğraşıyoruz. Biz her gün ülkemizi Rusya-Ukrayna Savaşı’nın tesirlerinden uzak tutmak için çalışıyoruz.

PKK’yı İstanbul Büyükşehir Belediyesi, belediyeye doldurmanın çabası içerisinde ve dolduruyor. Bunların da hesabını soracağız.

Bunların tek kaygısı daima sallanıp duran 6’lı masalarını ayakta tutmak. Yalnızca menfaatte, görünüşte birleşenlerin taksimatta ayrılmaları kaçınılmazdır. Biz her gün milletimizi hepimizin canını yakan hayat pahalılığına karşı korumak için uğraşıyoruz.

Haber Sitelerinden Alıntı Yapılmıştır.