Filenin Aslanları’ndan açıklamalar

ibrahim

Yeni Üye
Galatasaray HDI Sigorta Erkek Voleybol Grubumuz, Erkekler AXA Sigorta Kupa Voley C Kümesi üçüncü maçında Cizre Belediye’yi 3-0 mağlup etti. Filenin Aslanları, bu sonuçla kümesini başkan tamamlayarak ismini çeyrek finale yazdırdı.

Karşılaşmayı takip eden Galatasaray Spor Kulübü İdare Konseyi Sözcüsü İstek Morova, Erkek Voleybol Ekibi Başantrenörü Umut Çakır, Kaptan Selçuk Keskin ve oyuncularımız Morteza Sharifi ile Oğuzhan Karasu, Galatasaray Televizyonu’na özel açıklamalarda bulundu.

Çok hoş bir maç olduğunu belirten İdare Heyeti Sözcüsü İstek Morova, “Kazanmamız gereken bir maçtı, hayli değerliydi. Çocuklar epeyce uygun gayret ettiler. Hepsini kutluyorum, bundan daha sonra muvaffakiyetlerinin devamını diliyorum. Çeyrek finalden daha sonra yarı final ve kupa bizim olur inşallah.” halinde konuştu.

Kupa Voley’de final oynamak ve kupayı kazanmak istediklerini söz eden Başantrenör Umut Çakır, kelamlarını şu biçimde sürdürdü:

“Çok memnunuz. Gerilim altında kazanması gereken maçı kazanmayı bilen bir Galatasaray Erkek Voleybol Grubu olarak İstanbul’a dönüyoruz. Buraya geldiğimizden epeyce daha kuvvetliyüz artık dönerken. Herkese epey teşekkür ediyorum, atletlerime, teknik takıma ve taraftarlarımıza…

Bugün Galatasaray’ın oynaması gerektiği üzere oynadık. Oyuncularımızdan Thomas maçtan evvel rahatsızlandı. Maçta büyük bir fedakarlıkla oynadı. Midesiyle ilgili rahatsızlığı vardı. Kupa Voley’de devam ettiğimiz için memnunuz. Final oynamak, kupayı kazanmak istiyoruz. Bugün de o isteğimizi gösterdiğimizi düşünüyorum.”

Kaptan Selçuk Keskin de şu tabirleri kullandı:

“Çok memnunuz. Geçen sene birinci 6’da oynayan oyuncuların hepsi değişti. Aslında hayli yeni bir grubuz. Birbirimizi tanıyoruz lakin fazlaca yeniyiz. O yüzden başta inişler çıkışlar oluyor. Birbirimize sahip çıkan, birbirini seven bir takım var. Yolumuz fazlaca uzun. Eksiklerimiz var farkındayız, çalışıyoruz. Gayret eden bir kadro yaratmak istiyoruz demiştim herkese gereksinimimiz var diye. Bugün Onurcan birinci defa oynadı, kusursuz oynadı. İsteyen bir Galatasaray’ın önünde kimse duramaz. Birinci misyonu gerçekleştirdiğimiz için fazlaca memnunuz. Lige gönül rahatlığıyla başlayacağız.”

Morteza Sharifi, “Yendiğimiz için hayli memnunuz. Dün yenildiğimiz için bugün biraz gerilim vardı. Bu gerilimi atlattık. İnşallah bu biçimde galibiyetlerle devam ederiz.” dedi.

Çok keyifli olduklarını belirten Oğuzhan Karasu ise “Dün kendimizi sıkıntı bir konuma soktuk. bir daha uygun oynadığımız bir maçta rakibimize talih tanımış olduk. Bugün telafi ettik. Çeyrek finaldeyiz, epeyce memnunuz. Ekip arkadaşlarımı tebrik ediyorum. Çok uygun çaba ettik ve kazandık. Umarım devamı lig maçlarında gelecek.” tabirlerini kullandı.