Giovanisì, “Accènti Intoscana”nın on üçüncü bölümünün merkezinde yer alan moda

Büyüleyici moda dünyasına girme ve sürekli gelişen bir sektörün birçok alanında ellerini deneme hayali, ITS Vakfı (Yüksek Teknolojik Enstitüler) Mita’da (Toskana Akademisi’nde Üretildi) okuyan kız ve erkek çocuklar için gerçek oldu. Scandicci: onlar ve hikayeleri, bölgesel özerklik projesinin fırsatları sayesinde doğan deneyimleri anlatan Fondazione Sistema Toscana’nın (Giovanisì ve intoscana.it) video formatı olan “Accènti Intoscana”nın on üçüncü bölümünün baş kahramanlarıdır. genç insanlar .

ITS Mita Vakfı, kurslarıyla moda alanında çeşitli eğitim fırsatları sunuyor: model tasarımından deri eşyalara, 3D gibi en yenilikçi teknolojilerin kullanımından prototip oluşturulmasına, aksesuar yaratılmasına kadar. ürün yöneticisi olmak için gerekli becerilere kadar.

Hem teorik hem de pratik beceriler, sahada çalışma saatleri ve sektörün üretken gerçekleriyle karşılaştırma sayesinde Costanza, Matilde, Tommaso, Emanuele, Margherita, Gabriele, Virginia, sonunda kendilerini işgücü piyasasında kullanılabilecek çok sayıda nitelikli beceri ile sunabilen eğitim kursları. Evet, çünkü Mita, Toskana Bölgesi’nin Giovanisì projesi kapsamında finanse ettiği diğer ITS kursları gibi, işletmelerin yeni ve gelişmiş teknik ve teknolojik becerilerine olan talebi karşılamak için oluşturulmuş, oldukça uzmanlaşmış bir teknoloji okuludur. Okulu, eğitimi, üniversiteyi ve iş dünyasını mümkün olan en iyi şekilde entegre edebilen bu okullar, kursun sonunda yüksek bir istihdam edilebilirlik oranına sahip olan üniversite eğitimine alternatif bir yüksek öğretimi temsil etmektedir.

“Bölge Başkanı Eugenio Giani, bu gençlerde Toskana ekonomisi için moda kadar önemli olan bir sektörde nitelikli iş bulmalarına yardımcı olacak bir tutku geliştirme ve profesyonellik kazanma arzusunu görmek gerçekten güzel. Bu durumda da, Bölgenin Giovanisì sayesinde uyguladığı girişimlerin yararlılığının ve özellikle ITS deneyiminin eğitim ve öğretim dünyasını üretken dünyayla birleştirmedeki etkinliğinin ortaya çıktığına inanıyorum. Bu kurslardan ayrılanlar için çok yüksek istihdam seviyeleri, tam olarak bu iç içe geçme ve şirketlerin doğrudan katılımından kaynaklanmaktadır”.

Bölge başkanının sözcüsü Bernard Dika, “Bu adamlar Toskana’nın geleceği ve bugünü” diyor, çalışmaları sayesinde Toskana’nın sadece bugün değil, yarın da moda alanında lider olmasına izin verebileceğiz. , çünkü güçlü ve uzman işlere sahip olmazsak, büyük moda markalarını burada tutmamız zor olacaktır. Bu adamlar tutkularının, yeteneklerinin peşinden gidiyorlar ve modayla, deriyle çalışan ve Giovanisì sayesinde bunu gerçekleştirebilen bir hayali olan bir adamı görmekten daha iyi ne olabilir?

video bölüm 13

Accènti Intoscana’nın tüm bölümlerini keşfedin