Kayseri Yahyalı’ya Dokuma Atölyesi

dunyadan

Global Mod
Global Mod
Kayseri Yahyalı’ya Dokuma Atölyesi
Mehmet UZEL (KAYSERİ İGFA)
Bina tahsisi Kayseri’nin Yahyalı Belediyesi tarafınca, makine ve ekipman dayanağı ise hayırseverler tarafınca yapılan Dokumacılık Atölyesinde birinci etapta 25 bayan çalışmaya başladı.

Atölyeyi Yahyalı Kaymakamı Mehmet Kaya ile ziyaret ederek çalışmalar hakkında bilgiler alan Yahyalı Belediye Lideri Esat Öztürk; “Daha evvel 2022 yılını istihdam yılı olarak ilan etmiştik. Bu doğrultuda ilçemize hayırseverlerimizin dayanağıyla dokumacılık atölyesi kazandırdık. Atölyemizde 25 bayanımız çalışıyor. İlçemiz ismine hayli memnunum.” Dedi.

Atölyenin faaliyete geçmesi ile ilçedeki bayanların keyifli olduklarını belirten Lider Esat Öztürk; “Bugün ilçemiz için bir gurur günü. Belediyemize ilişkin düğün salonumuzu dokumacılık atölyesine çevirdik. Atölyede çalışan 25 bayanımız meskenlerine ekmek gdolayıyorlar. Atölyenin makine ve ekipman alımı için belediyemize kaideli bağışta bulunan Özkoyuncu Ailesi’ne ilçemiz ismine yürekten teşekkür ediyorum. Yahyalılı iş adamımızın sahibi olduğu Larte Dokuma ile atölyemizde dikim yapılıyor. Atölyemiz 150 kişinin çalışacağı bir potansiyele sahip. Çalışan sayımız önümüzdeki günlerde giderek artacak. Bu yıl bizim için istihdam yılı. Kumtel Atölyesinde çalışanlar ile bir arada toplamda 75 kişi ilçemizde iş sahibi oldu. Bu bizim için bir gurur vesilesi” diye konuştu.

Yahyalı Kaymakamı Mehmet Kaya ise; “ bu biçimde bir ortamı hazırladığı için Liderimize teşekkür ediyorum. Burası Kamu-Özel Bölüm iş birliğinin en hoş örneklerinde biri. Hem belediyemizin dayanağı hem hayırseverlerin dayanağı tıpkı vakitte özel bir firmamızın takviyesi ile burada 25 bayana iş imkânı sağlanmış. Bu sayı 150’ye kadar çıkabilecek durumda. Atölyenin hem bayanların aile iktisadında katkıda bulunması birebir vakitte kendi ayakları üzerinde durabilmesi için değerli olduğunu düşünüyorum. Bu manada istihdama bulunduğunuz katkılardan dolayı sizlere teşekkür ediyorum” sözlerini kullandı.

Ziyaretten duydukları memnuniyeti lisana getiren atölye çalışanı bayanlar Yahyalı Belediyesi’ne, Özkoyuncu Ailesine ve Larte Dokumacılığa teşekkür etti.

Haber Sitelerinden Alıntı Yapılmıştır.