Kayseri’de kaymakamlar, turizme takviye maksadıyla yamaç paraşütüyle uçtu

dunyadan

Global Mod
Global Mod
Kayseri’de kaymakamlar, turizme takviye maksadıyla yamaç paraşütüyle uçtu
Talas Kaymakamı Yaşar Dönmez, Felahiye Kaymakamı Fatih Ayaz, Yahyalı Kaymakamı Mehmet Kaya ve İncesu Kaymakamı Aydın Göçer, turizme dayanak gayeli yamaç paraşütüyle uçtu.

Kayseri Turizm İşletmecileri Derneğince organize edilen tandem uçuşta kaymakamlar, Ali Dağı yamaçlarına “akşamsefası” ile “gündüzsefası” tohumlarını attı.

Talas Kaymakamı Dönmez, uçuş öncesi AA muhabirine, yaklaşık 2 yıldır uçuşların gerçekleştirildiği ilçede nazaranv yaptığını ve birfazlaca müsabakayı takip ettiğini söylemiş oldu.

İçinde yamaç paraşütüyle uçmakla ilgili daima bir heyecan olduğunu belirten Dönmez, “Cesaretimi fakat kazandım. Arkadaşlarımızın da yönlendirmesiyle hoş bir tecrübe olacağını düşünüyorum. Burası en değerli yamaç paraşütü alanlarımızdan. İneceğimiz yer inançlı. Ortam ve hava müsait, zevkli bir biçimde ineceğiz. Buraya herkesi davet ediyoruz.” dedi.

Felahiye Kaymakamı Ayaz da daha evvel bu biçimde bir uçuş denemediğini lisana getirerek, yalnızca havalanmadan evvel az da olsa heyecan yaşadığını aktardı.

Yahyalı Kaymakamı Kaya ise “Aşağıdan hoş gözüküyordu lakin buraya çıkınca heyecanlı oluyor. Hoş bir heyecan. İnşallah düzgün biçimde uçacağız. Sağ salim aşağı ineceğiz.” diye konuştu.

İncesu Kaymakamı Göçer, uçuş daha sonrası yaptığı açıklamada, birinci sefer yamaç paraşütüyle uçtuğunu ve çok heyecanlı olduğunu kaydetti.

Çok hoş bir deneyim yaşadığını anlatan Göçer, “İlk başta birden fazla insan üzere tereddüt ettim. Hakikaten kazasız belasız inişimizi yaptık. Korkulacak bir şey olmadığını gördüm. Son derece keyifliydi. Herkesi buraya yamaç paraşütü yapmaya davet ediyorum.” sözlerini kullandı.

Daha evvel Vali Çiçek’in de yamaç paraşütüyle uçtuğunu hatırlatan Sarıçam, “Kaymakamlarımız hayli mutlu kaldı. Az da olsa dehşet vardı fakat inişte sorduğumda ‘muhteşemdi’ diyerek tekrar uçmayı istediklerini söylemiş olduler.” dedi.

Haber Sitelerinden Alıntı Yapılmıştır.