“Mourinho benim için epeyce büyük bir fırsat”

Bardakci

Yeni Üye
İtalya Birinci Futbol Ligi (Serie A) gruplarından Roma’ya transfer olan ulusal futbolcu Zeki Çelik, Serie A’da oynamayı her vakit düşlediğini ve buraya transferinden dolayı memnun olduğunu söylemiş oldu.
Sarı-kırmızılı kulüp, Trigoria semtindeki Fulvio Bernardini Tesisleri’nde düzenlediği basın toplantısıyla yeni transferlerinden Zeki Çelik’i basınla buluşturdu.
Basın toplantısında konuşan Roma Genel Menajeri Tiago Pinto, “Zeki’yi buraya getirdiğimiz için epeyce memnunuz. Milletlerarası arenada değerli deneyimleri olan bir oyuncu. Kolay bir transfer olmadı. Kendisi grubun kalitesini arttıracak.” dedi.
Zeki Çelik de “Roma üzere büyük kulüp beni istediği için, bir adım daha ileri gideceğim için, benim için düzgün bir fırsat olacağını düşündüm. Hocamızın da aslına bakarsan büyük muvaffakiyetleri var. Ne kadar istekli olduklarını gösterdiler bana. O yüzden burayı tercih ettim.” diye konuştu.
Roma’da forma giyecek dördüncü ulusal oyuncu olmasıyla ilgili Zeki Çelik, “Roma’da 4. Türk oyuncu olacağım için epeyce memnunum. Aklımın her vakit bir köşesinde Serie A’da oynamak vardı. Benim için de fırsat oluşunca çabucak buraya gelmek istedim. Zira Roma hayli büyük bir kulüp ve ben de şahsi amaçlarımla buraya katkı sağlayarak ilerlemek istiyorum.” tabirlerini kullandı.
Savunma istikametinin kuvvetli olduğunu lakin hamle istikametini de geliştirmek istediğini lisana getiren 25 yaşındaki futbolcu, savunma kurgusunda 4’lü ya da 5’li formatta oynamayla ilgili fikirlerinin sorulması üzerine, şunları söylemiş oldu:
“Taktik olarak hem 4’lü hem 5’li oynadım. Bunun haricinde nerede oynayacağımı çabucak hemen hocayla konuşmadım. İdmanlarda deneyip görüp daha sonrasında karar verecek. Her iki tarafta da 4’lü, 5’li savunmada da hayli rahat oynayabiliyorum. Zira daha evvel oynadım.”
Zeki Çelik, geçen yıl 2020 Avrupa Futbol Şampiyonası’nın açılış gayreti olan ve İtalya’nın Türkiye’yi 3-0 yendiği maç ötürüsıyla Roma Olimpiyat Stadı’na çıktığının hatırlatılması üzerine, “O statta oynama fırsatı buldum. Birinci girdiğimde hayli büyük bir stat olduğunu hatırlıyorum. Çok hoş bir atmosfer, son derece düzgündü. O gün bizim için yeterli geçmeyen bir maçtı. Çok büyük ve hoş bir stat olduğunu hatırlıyorum.” yorumunu yaptı.
Milli oyuncu, çocukluğundan beri birfazlaca oyuncuyu hayranlıkla izlediğini, hepsinden bir şeyler almaya çalıştığını belirtti.
Kendisiyle ilgilenen öbür ülkelerden grupların da olduğunu anlatan Zeki Çelik, “Buranın benim için daha gerçek olacağına karar verdim, o niçinle buraya geldim. Burada epey memnunum.” diye konuştu.
Zeki Çelik, teknik yöneticisi Jose Mourinho’nun da nasıl bir çalıştırıcı olduğunu bildiğini kaydederek, “Hocamızın nasıl ekiplerde çalıştığını biliyoruz. Oyuncularla nasıl bağlantıda olduğunu da biliyoruz. Onunla çalışmak benim için epeyce büyük bir fırsat olacak. Onunla kendimi geliştirebilirim ve onun kadrosunda bence hayli güzel ahenk sağlayarak ilerleyebileceğimi düşünüyorum.” halinde görüş belirtti.
“Cengiz ile Roma hakkında görüştük”
Fransa’da şampiyonluk yaşamasının değerli olduğunu vurgulayan Zeki Çelik, “Benim için fazlaca değerli amaçtı. Buna ulaştık. Olağan Paris’in önünde bitirmek epey oldukca kıymetli. Burada da adım adım ilerlemek istiyoruz. Üst sıralara tırmanıp daha sonrasında amacımıza ulaşmak istiyoruz.” dedi.
Roma Kulübü kendisiyle ilgilenmeye başladığında 2017-2020 devrinde Roma forması giyen Cengiz Ünder ile görüştüğünü aktaran Zeki Çelik, “Benimle temasa geçtiklerinde Cengiz (Ünder) ile konuşma fırsatı buldum. Roma’yı bana fazlaca övdü. Benim orada oynamam gerektiğini söylemiş oldu. Ona teşekkür ediyorum. Buraya gelmemde katkısı oldu.” sözlerini kullandı.
Takım ortasında başka sağ bek Rick Karsdorp ile forma rekabetine gireceği hatırlatılan Zeki Çelik, “Takımdaki her futbolcu oynamak ister. Karsdorp birfazlaca maça çıktı ve kupa kazandı. Onunla rekabet halinde olacağız ancak bu da Roma’ya katkı sağlayacak diye düşünüyorum. Taraftarımız için gelişme. Ekip için de güzel olacağını düşünüyorum.” değerlendirmesinde bulundu.