‘Okul Gıdası’ uygulamasına geçiş uzatıldı

dunyadan

Global Mod
Global Mod
‘Okul Gıdası’ uygulamasına geçiş uzatıldı
Milli Eğitim Bakanlığına bağlı kurumların bünyesinde faaliyet gösteren kantin, kafeterya, büfe, çay ocağı üzere besin işletmelerinde satışa sunulacak hazır ambalajlı besinlere yönelik “Okul Gıdası” uygulamasına geçiş müddeti uzatıldı.

Tarım ve Orman Bakanlığı tarafınca hazırlanan Okul Besini Hakkında Bildiri’de Değişiklik Yapılmasına Dair Bildiri, Resmi Gazete’de yayımlandı.

Tebliğ, Ulusal Eğitim Bakanlığına bağlı resmi ve özel okul/kurumların bünyesinde faaliyet gösteren; kantin, kafeterya, yemekhane, büfe, çay ocağı üzere besin işletmelerinde direkt öğrenciye satışa/tüketime sunulacak hazır ambalajlı besinlerin “Okul Gıdası” onay kaidelerini ve bu besinlerde kullanılacak “Okul Besini logosu”na ait konuları düzenliyor.

Buna göre, kelam konusu eğitim kurumlarında faaliyet gösteren kantin, kafeterya, yemekhane, büfe, çay ocağı üzere besin işletmelerinde direkt öğrenciye satışa/tüketime sunulacak hazır ambalajlı besinler için Tarım ve Orman Bakanlığından “Okul Gıdası” onayı alınmasına, satışa sunulacak hazır ambalajlı besinlerde “Okul Gıdası” logosunun kullanmasına ait müddet 11 Eylül 2023’e uzatıldı.

PARAM OLSA ŞURAYA YATIRIRDIM DİYE DÜŞÜNME! 100.000 TL SANAL PARA İLE NELER YAPABİLECEĞİNİ ÇABUCAK GÖR!

Haber Sitelerinden Alıntı Yapılmıştır.