Parayla polislik vaadiyle 240 bin lira dolandırdı

dunyadan

Global Mod
Global Mod
Parayla polislik vaadiyle 240 bin lira dolandırdı
Hollanda’da yaşayan Mustafa C., Hollanda’da yaşayan tanıdığı Osman E.’nin “Türkiye’de asker yahut polis olmak isteyen var ise yardımcı olacak tanıdıklarım var” demesi üzerine yeğeninin polis olmak istediğini söylemiş oldu. Bunun üzerine Osman E.’nin vasıtasıyla Türkiye’de bulunan Ali A. ile telefon görüşmesi yaptı ve yeğeninin polis olmak istediğini söylemiş oldu.

Ali A.’nın “Devlet biziz, yardımcı oluruz” demesi üzerine Mustafa C. yeğeni Ali Alper A.’yı aradı ve Ali A.’nın numarasını verdi. Telefonda Ali A.’nın “60.000 Türk Lirası ver, ben seni polis yapacağım, olağanda bu fiyata yapmıyoruz, sen yabancı olmadığın için fiyatı düşük tuttum” demesi üzerine Ali Alper A. polislik için Ali A.’nın talep ettiği kimlik kartı fotokopisi, nüfus kayıt örneği, lise diploması fotokopisi, 2 adet vesikalık fotoğraf, askerlik terhis dokümanını de yanına alarak Ankara’ya gitti.

Ali Alper A.’yı Ankara otogarında Ali A. VİP araçla karşıladı. Yanında getirdiği evrakları Ali A.’nın arkadaşına teslim eden Ali Alper A., 20 bin lira da nakit para verdi. Ali A.’nın arkadaşı Emre, polis okuluna kayıt için evrakların akşam saatlerinde hazır olacağını, vereceği evraklarla Gaziantep Polis Okulu’na giderek kayıt yaptırabileceğini söylemiş oldu. Emre’nin evrakların hazır olmadığını, hazır olunca mail atacağını söylemesi üzerine Ali Alper A. Gaziantep’e geri döndü. ondan sonrasında Ali A., Ali Alper A.’nın Hollanda’da yaşayan dayısı Mustafa C. ile telefonda görüştü ve para istedi. Mustafa C. polis okuluna kayıt için gerekli evrakları göndermesi için Ali A.’ya kesim parça toplamda 12 bin Euro para gönderdi.

“BİZ DERİN DEVLET ADAMIYIZ”

Ali A.’nın telefonda kendisine “Bir ilin Valisi ile birlikte iş yapıyoruz, bir ilin de Emniyet Müdürünü tanıyorum, onunla da birlikte iş yapıyoruz, biz derin devlet adamıyız” dediği için güvendiğini söyleyen Mustafa C., dolandırıldığını anlayınca yeğeni Ali Alper A. ile birlikte Ali A.’dan şikayetçi oldu.

“12 BİN EURO PARA GÖNDERDİM”

Hollanda’da yaşayan Mustafa C. tabirinde, “Hollanda’da yaşayan tanıdığım Osman E. bana ‘Türkiye’de asker ve polis olmak isteyen var ise yardımcı olacak Ali A. isminde bir tanıdığım var’ dedi. Ben de yeğenim olduğunu söylemiş oldum. Bunun üzerine Osman E. kendi cep telefonundan Ali A.’yı aradı ve ben de görüştüm. Ali A. bana ‘Devlet biziz, yardımcı oluruz’ dedi ve bunun için benden 60.000 Türk Lirası talep etti. Ben de ‘tamam, iş bitsin daha sonrasında parayı gönderirim’ dedim. Ali A.’yı aradım ve yeğenimin polis olması için ne gerekli dedim. Birtakım evrakları hazırlamam gerektiğini söylemiş oldu ve benden para talep etti. Bu ortada ben yeğenim Ali Alper ile de görüşmeler yaptım.

Ali A.’nın yönlendirmesi ile yeğenim Ali Alper A. Ankara’ya gitti. Ben yeğenim ismine 1.250 Euro gönderdim. Yeğenim kendisinde bulunan 5 bin Türk Lirası ile benim gönderdiğim parayı Ali A.’ya verdi. Yeğenimle yaptığım görüşmelerde parayı verdiği bireylerin kendisine polis okuluna kayıt yaptırmak için gerekli olan evrakları göndereceklerini anlattı. Ali A.’nın benden para istemesi üzerine onun yönlendirmesi ile Mine İ. ismine toplamda 12 bin Euro para gönderdim. Fakat Ali A. yeğenimin polis okuluna kayıt olması için gerekli olan dokümanları göndermedi, bu yüzden yeğenim de okula kaydını yaptıramadı” dedi.

OĞLUNU POLİS YAPMAZSAM 240 BİN LİRALIK ALACAĞINIZ VAR DİYEREK ANNESİNE SENET VERMİŞ

Ali A.’dan şikayetçi olan Ali Alper A. ise tabirinde şunları söylemiş oldu:

“Gaziantep vilayetine geldikten bir hafta daha sonra Ali A.’yı telefonla aradım, dokümanları sordum. Hazırlanıyor dedi. sonrasındasındaki günlerde de Ali ile telefonda görüştüm her keresinde evrakların hazırlanıyor olduğunu söyleyip beni oyaladı. Bu durumdan ben daima görüştüğüm dayıma da bilgi aktarıyorum. Dayım da Ali’yi evraklar konusunda sıkıştırıyordu. Dayımın sıkıştırmasından dolayı Ali nişanlısı ile bir arada Gaziantep’e geldi. Araç içerisinde yaklaşık 1 saat kadar Ali ile konuştum. Bu sırada bana Polis Müracaat Formu verdi ve ‘bunu doldur’ dedi. Ben formun ilgili yerlerine kimlik ve bağlantı detaylarımi yazıp imzaladım. daha sonra da formu Ali’ye verdim.

Formu verdikten daha sonra yanındaki muhafaza ‘hayırlı olsun kardeşim’ diyerek bir nevi benim polis olacağımı ima etti. Ali, Emre’nin beni arayacağını söylemiş oldu. 1 saatlik toplantıdan daha sonra Ali geldiği şahıslarla birlikte araçla yanımdan ayrıldı. tekrar Ali’ye telefonda ulaşamadım. Sanırım beni engellemiş. Ayrıyeten Ali benimle buluşmadan evvel annemin işyerine gidip şayet ben senin oğlunu polis yapmazsam 240 bin Türk Lirası benden alacağınız var, size senet veriyorum diyerek anneme kendisinin imzaladığı 240 bin Türk Liralık senedi vermiştir.”

İlker Turak

PARAM OLSA ŞURAYA YATIRIRDIM DİYE DÜŞÜNME! 100.000 TL SANAL PARA İLE NELER YAPABİLECEĞİNİ ÇABUCAK GÖR!

Haber Sitelerinden Alıntı Yapılmıştır.