Pazı Sarması

Aslıhan2312

Co-Admin
Pazı Sarması Tanımı İçin Gereçler

• 3 bağ pazı
  • 1 orta uzunluk soğan
  • 2 diş sarımsak
  • 1 yemek kaşığı salça
  • 2 su bardağı pirinç
  • 1 çay bardağı sıvı yağ
  • 1 bardak et suyu ya da 1 tablet et bulyon
  • Tuz
  • Pulbiber
  • Karabiber
Pazı Sarması Tanımı Nasıl Yapılır?

Not EkleTanımı Yazdır

1. birinci vakit içinderda yapraklar kaynar suda 3 ya da 5 saniye kadar bekletilip, süzgece alınır hayli bekletmeyin aslına bakarsan hassas bir yapısı var.
  2. Öbür yandan soğan yemeklik doğranır sıvı yağda kavrulur, pembeleşince ufak doğranan sarımsaklar ve salça eklenir, kokusu çıkana kadar kavrulur.
  3. Pirinç, tuz ve baharatlar eklenir ve akabinde var ise et suyu eklenir ve 5 dk pişmeye bırakılır (Et suyu yoksa 1 tablet bulyon 1 su bardağı sıcak suda eritilip ek edilir)
  4. hazırlanan içi daha evvel haşlamış olduğunuz yapraklara dilediğiniz biçimde sarabilirsiniz. Ben muska halinde sardım.
  5. Tencerenin tabanına bütün pazıların sapını koyup, sardığınız sarmaları üzerine dizip, birebir hizaya gelecek biçimde sıcak su ekleyip pişmeye bırakabilirsiniz.
  6. Sarmaların altına yerleştirdiğiniz sapları piştikten daha sonra atmayın derim ben.
  7. Sapları ayıklayıp, doğradım biraz soğan kavurup, üzerine tuz ve pazı saplarını da koyup kavurup, iki yumurta da kırıp yedik bu türlü değerlendirebilirsiniz siz de fazlaca lezzetli oluyor. Herkese afiyet olsun ????????????????
Pazı Sarması Tanımı Fotoğraflı Yapılışı