Raylı sistemler Fiberli ile daha inançlı

hadicanim

Aktif Üye
İzmir Karşıyaka’da geçtiğimiz senelerda artan tramvay, yaya ve araç trafik kazalarının önüne geçmek gayesiyle geliştirilen ikaz direklerinin kullanması sürüyor. Raylı sistemlerin çok sessiz çalışması yayalar için vakit zaman tehlike oluşturuyordu. Etraf aydınlatma mamüllerine sesli ve görsel ikaz yetkinliği kazandırılması gayesiyle araştırmalara başlayan Fiberli Aydınlatma, geliştirdiği projeyle bu sorunun önüne geçti. Yaya trafiğinin raylı sistemler ile iç içe olduğu alanlarda, tramvay geçişlerini daha inançlı hale getiren denetim aygıtının üretim basamaklarının tümü Fiberli bünyesinde tamamlandı. Proje kapsamında trafik ışıklarıyla eş vakitli olarak renk değişimi yapan etraf aydınlatma armatürü ve hoparlör yardımıyla sesli ikaz yapabilen denetim aygıtı geliştirildi. Bu sayede yayaların, tramvay ya da araç trafiğindeki kaza riski değerli oranda azaltıldı.

Gelişmelerden çok mutlu olan semt sakinleri, bu durumun yalnızca yaya ve araç kullanıcıları için değil, dezavantajlı bireyler için de çok faydalı olduğunu, görme ve işitme engelli bireyler için de daha inançlı bir kent ömrü sunduğunu düşünüyor.

HAKKIMIZDA

Türkiye’de Fiber Optik aydınlatma sistemlerini üretici olarak uygulayan birinci Türk firması” olan PSL Elektronik; 1991 yılında Antalya’da kuruldu. Başlangıçta “Profesyonel Ses ve Işık” sistemleri alanında ağırlaşan firmamız, 1997 yılında dekoratif “Fiber Optik Aydınlatma Uygulamaları” konusunda çalışmalarını sürdürmüş olup, bu alanda epeyce başarılı ve her biri alanında birinci ve öncü olan uygulamalar gerçekleştirmiştir.

Yapılan başarılı projeler ile PSL Elektronik dekoratif ve mimari aydınlatma alanlarına ağırlaşmış ve “Ses ve Işık ” sistemleri alanından çekilerek 2000’li yılların başında “FİBERLİ” markasını yaratarak, büsbütün aydınlatma alanına yönlenmiştir.

bu vakitte yapılan öncü işler, projeler, LED kesimindeki teknolojik gelişmelerin “Aydınlatmada LED Devrimi” yaşanacağının birinci işaretlerini ortaya koymuştur. Bu gelişmeyi ve ilerlemeyi goren firmamız, büsbütün “LED Aydınlatma” alanında üretici olarak yer alma sonucunı 2000’li yılların başında vermiş ve tüm yatırımlarını bu doğrultuda yapmaya başlamıştır. Bu çerçevede, 2002 yılında birinci LED aydınlatma eserlerimizi yerli olarak üreterek müşterilerimize sunmaya başladık.

Üretim ideolojimizi başından beri yerli üretim, yüksek kalite, müşteri odaklılık, beşere, etrafa ve tabiata hürmet ve sevgi temelinde oluşturmayı hedefledik. Bu prensiplerinden asla taviz vermeyen firmamız, kısa müddette konusunda bölgemizin önde giden ve önder kuruluşlarından biri olmayı başarmıştır.

2017 yılında; daha yüksek kapasitede, süratli ve daha kaliteli hizmet verebilmek ismine; Antalya OSB’de 20.000 m² alan üzerine heyeti yeni fabrika yatırımımızı tamamladık ve üretime başladık. Bugüne kadar, 800’ün üzerinde büyük projeler gerçekleştirmiş olan firmamız şu an;

– 300’e yakın çalışanı,

– Biroldukca ülkede pozisyonlandırılmış satış ve servis takımları,

– Şahsa ya da işletmelere özel olarak tasarlanmış proje ve uygulamaları,

– 29 kişilik AR-GE Merkezi,

– Aydınlatma alanında uzman Tasarım Ünitesi,

– İstanbul, Ankara, İzmir ve Moskova’da bulunan şubeleri ve sayısız satış temsilcileri ile sizlere harika hizmet ve eserler sunmak için çalışmaktadır.

Hibya Haber Ajansı