Şampiyon Sutopu Grubumuzdan açıklamalar

hayedi

Aktif Üye
Galatasaray Sutopu Kadromuz, 2021-2022 Sutopu Dönemi Spor Toto Üstün Lig şampiyonu oldu.

Şampiyonluk gayretinin akabinde başantrenörümüz Mijat Mijatovic, şampiyon atletlerimiz Osman Selim Güvenç, Berk Senemoğlu, Atakan Destici ve Ekin Erkaplan, Galatasaray Televizyonu’na açıklamalarda bulundu.

Çok memnun olduğunu belirten başantrenörümüz Mijat Mijatovic, “Şampiyonluğu kazandığımız için çok memnunum. Oyuncularımı tebrik etmek istiyorum. Bu dönem inanılmaz geçti. Çok fazla zorluklarla karşılaştık. Sonunda tüm sorunu çözerek zafere ulaştık. Artık sevinme vakti.” biçiminde konuştu.

Çok memnun ve duygusal olduğunu söyleyen Osman Selim Güvenç ise kelamlarını şu biçimde sürdürdü:

“5 sene sonunda şampiyonluğa ulaştık. Çok memnunum, fazlaca duygusalım. Bu ekip bu şampiyonluğu hak etti. Tüm dönem özveriyle, fedakarca çalıştık ve sonunda şampiyonluğumuza ulaştık. Özlediğimiz günlere geri döndük. İnşallah bundan daha sonra da devam edeceğiz.”

Çok güzel bir ekip olduklarını belirten oyuncumuz Berk Senemoğlu, “İlk iki maçtan daha sonra güç ve uzun bir seri olacağını söylemiştim. 2-0 öne geçtik, 2-2 oldu lakin en içten hislerimle söylüyorum; kazanacağımızdan emindik. Çok âlâ hazırlanmıştık, biz hayli uygun bir grubuz. Bu şampiyonluk Galatasaray taraftarına armağan olsun.” tabirlerini kullandı.

Hislerini Galatasaray Televizyonu ile paylaşan Atakan Destici ise “Sene boyunca epeyce emek harcadık. ENKA’nın da hakkını vermek lazım. Final serisinde de görüldüğü üzere 2-0’dan 2-2 oldu. Onları da tebrik ediyoruz. Seneye de bunu devam ettirmemiz lazım. Galatasaray yalnızca 1 sene şampiyon olacak ekip değil, daima şampiyon olacak bir ekip. İnşallah seneye de şampiyon olacağız.” dedi.

Galatasaray’da birinci şampiyonluğunu yaşayan Ekin Erkaplan da şunları söylemiş oldu:

“İlk şampiyonluğum Galatasaray’da. Ekibin en küçüğü benim. Bu memnunluğu daima birlikte yaşıyoruz. Antrenörümüze, kaptanımıza, taraftarlarımıza teşekkür ediyorum. Çok memnunum.”