School, Didacta Italia yedinci baskıyla geri dönüyor. 12 Mart Salı basın toplantısı

Geleceğin okulunu keşfetmek için üç gün. 20 – 22 Mart tarihleri arasında Didacta Italia, okul dünyasında inovasyona adanmış en önemli ticaret fuarı olan Floransa'daki Fortezza da Basso'ya geri dönüyor. Bu yıl etkinlik, fuardaki varlıkları ve özel bilimsel programlarıyla ilk kez İtalyan üniversitelerini başrol oyuncuları arasında görüyor.

2024 yılı programını ve haberlerini açıklamak için 12 Mart Salı günü saat 12.15'te Toskana Bölgesi başkanlık koltuğu Palazzo Strozzi Sacrati'nin Sala Pegaso'sunda (piazza Duomo 10, Floransa) bir basın toplantısı düzenlenecek. Konsey.

Toskana Bölgesi Başkanı Eugenio Giani, Toskana Bölgesi Eğitim, Öğretim, Çalışma, Üniversite ve Araştırma Meclis Üyesi Alessandra Nardini, Firenze Fiera Başkanı Lorenzo Becattini, Floransa Belediyesi Belediye Başkan Yardımcısı Alessia Bettini, Toskana Bölgesi Başkanı Indire Cristina katılacak. Floransa Üniversitesi rektörü Grieco ve Floransa Ticaret Odası başkanı Leonardo Bassilichi'ye ders vermek üzere Crui delegesi Alessandra Petrucci.

Eğitim ve Liyakat Bakanı Giuseppe Valditara ile Üniversite ve Araştırma Bakanı Anna Maria Bernini canlı video bağlantısıyla konuşacak.

Basın toplantısını aşağıdaki bağlantıya bağlanarak uzaktan takip etmek mümkün olacaktır: https://region-tuscany-it.zoom.us/my/toscananotizie

Didacta İtalya Firenze Fiera tarafından INDIRE'ın bilimsel ortaklığı ve Didacta International işbirliğiyle düzenlenmektedir. Sergi, prof tarafından koordine edilen çok üst düzey bir program sunuyor. Giovanni Biondi, aşağıdakilerden oluşan bir organizasyon komitesinden yararlanır: Eğitim ve Liyakat Bakanlığı, Üniversite ve Araştırma Bakanlığı, İtalyan Üniversiteleri Rektörleri Konferansı (Crui), Toskana Bölgesi, Floransa Belediyesi, Unioncamere, Floransa Ticaret Odası, ITKAM ve Destination Florence Convention & Visitors Bureau.