Soylu’dan ‘küfürleşme’ açıklaması: Ben özür dilerim ancak bu biçimde bir şey kelam konusu değil

dunyadan

Global Mod
Global Mod
Soylu’dan ‘küfürleşme’ açıklaması: Ben özür dilerim ancak bu biçimde bir şey kelam konusu değil
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, ülke genelinde başlatılan kaçak ve düzmece içki operasyonuna ait, “Ekiplerimiz sabahtan itibaren şu ana kadar 70’in üzerinde gözaltı yaptılar ve 300’ün üstündeki yere de baskın gerçekleştirdiler.” dedi.

“Van, Hakkari, Şırnak ve Ağrı Vilayet Güvenlik Toplantısı”na katılmak üzere Van’a gelen Bakan Soylu, Valiliği ziyaret ederek, Vali ve Büyükşehir Belediye Lider Vekili Ozan Balcı’dan kentteki yatırımlar ve çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Toplantı öncesinde gazetecilerin sorularını yanıtlayan Soylu, ülke genelinde başlatılan kaçak ve uydurma içki operasyonuna ait, dünyanın biroldukca yerinde olduğu üzere Türkiye’de de kaçak ve geçersiz alkol üretiminin olduğunu, bunlarla ilgili Emniyet Genel Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Kabahatlerle Gayret Daire Başkanlığının çalışma yaptığını söylemiş oldu.

Bu kapsamda 7 vilayette 9 kabahat kümesinin tespit edildiğini belirten Soylu, 641 adreste 175 kişinin gözaltına alınması, 641 üretim adresine ve bu konulardaki kanun dışı üretimi sağlayan adreslere de savcılıkların sonucuyla baskın düzenlenmesinin operasyon çerçevesinde programa alındığı bilgisini paylaştı.

Etil ve metil alkollere hem kimyasallar hem bir grup aromalar katarak damıtma suretiyle şişeleme yapıldığını anlatan Soylu, şunları kaydetti:

Bakan Soylu, Zafer Partisi Genel Lideri Ümit Özdağ’ın açıklamalarına ait soruya da, “Ziya Paşa’nın epey hoş bir terkibi bendi var. Ziya Paşa der ki, asude olam dersen şayet gelme cihana. Akabinde Ziya Paşa bunu devam ettirir, der ki, meydana düşen kurtulamaz seng-i kazadan. Yani şayet başıma bir şey gelecek diye düşünürsen hiç cihana gelme şayet meydandaysan kesinlikle ki kazalarla karşı karşıya kalırsın. Bizim işimiz budur. Biroldukca iftirayla palavrayla ve biroldukça tacizle, tehditle karşı karşıya kalabiliriz. İkincisi, bizim ağzımıza küfür yakışmaz, yanlışsız da değil. Biz yalnızca ülkemizi yönetmek için efor sarf eden beşerler değiliz. beraberinde bizden daha sonra gelecek jenerasyonlara de bir model olmak durumundayız. Üçüncüsü, velev ki bu biçimde bir kusur işlemiş olalım. Kişi ne kadar pespaye olursa olsun, ne kadar aşağı olursa olsun velev ki bu biçimde bir kusur işlemiş olalım, ben özür dilerim fakat bu biçimde bir şey kelam konusu değil.” cevabını verdi.

İçişleri Bakanı Soylu, kelamlarını şu biçimde sürdürdü:

PARAM OLSA ŞURAYA YATIRIRDIM DİYE DÜŞÜNME! 100.000 TL SANAL PARA İLE NELER YAPABİLECEĞİNİ ÇABUCAK GÖR!

Haber Sitelerinden Alıntı Yapılmıştır.