Toskana’dan Polo Didattico delle Piagge’nin yeni ferahlık noktası Pisa’da doğuyor

Bu sabah Pisa’da – Bölge başkanı, Üniversite ve araştırma meclis üyesi ve Dsu Toscana başkanının huzurunda – Piagge Eğitim Merkezi’ndeki yemek noktası, yaklaşık 13.000 öğrenciyi destekleyen yeni bir hizmetin açılışını yaptı. Toskana Üniversite Eğitimi Hakkı Bölgesel Ajansına, yönetimi emanet edilen beş yıllık ücretsiz kredi karşılığında iki yerel bar olan Polo Piagge ve Economia e Management’ı veren Üniversite ile yapılan bir anlaşma sayesinde eğitim merkezine katılmak Dsu Toscana tarafından Roma’nın Cimas srl şirketine.

Eğitim kompleksinde, Polo Piagge’de yer alan kafe-bar, öğrencilerin kafeterya ürünleri ile kahvaltı ve hızlı atıştırmalık molaları ve ilk kurslardan geleneksel bir menü sunumu ile 80 dahili ve 40 harici koltuklu kantin servisi ile şu anda aktiftir. , ana yemekler, ara sıcaklar, soğuk yemekler, pizzacı ürünleri, vejetaryen/vegan seçenekleriyle salatalar, glütensiz ürünler. Tepsilerdeki yemeklerin ve diğer ürünlerin başka yerlerde tüketilmek üzere çıkarılması da mümkündür.

Kantin hizmeti Pazartesi’den Cuma’ya 12’den 14.30’a, bar-kafeteryaya Pazartesiden Cumaya 7.30’dan 18’e (Cumartesi ve resmi tatillerden önceki günler 8’den 13’e); Paket yemekler pazartesiden cumaya 10.30 – 17 arası, yine online rezervasyon yapılarak alınabilir.

Tesisler, Toskana Öğrenci Kartına sahip üniversite öğrencilerine ve DSU tarafından belirlenen tarifelerde yemek hizmetinden yararlanabilen Üniversitenin öğretim ve teknik-idari personeli gibi diğer yetkili kişilere yemeklerin idaresi için tasarlanmıştır.

Sunulan hizmetin kalitesi DSU ve ayrıca DSU Toscana ve Pisa Üniversitesi temsilcilerinden oluşan özel bir komite tarafından düzenli olarak doğrulanmaktadır. Alanları işlevsel ve toplu yemek faaliyetlerini yürütmek için uygun hale getirmek için, binaların adapte edilmesi için yapılan işlerin maliyeti kısmen Pisa Üniversitesi ve kısmen de devralan şirket Cimas srl tarafından karşılanmıştır. Economia e Management’taki diğer bar/restoranın yeni akademik yılın başında açılması planlanıyor.

Dsu Toscana şirketinin başkanlığı, Piagge’nin öğretim alanı içinde bu alanların bulunmasının, öğle yemeği molasında kantin kullanmak isteyen birçok öğrenci ve üniversite personelinin ihtiyaçlarını karşılamayı mümkün kıldığına inanıyor. kahve- bakımlı mola, böylece komplekse gelen birçok ziyaretçiyi desteklemek için ve genel olarak tüm Pisan akademik topluluğu için sağlanan hizmetleri arttırır.

Dsu’ya teşekkür eden Bölge başkanı için, bugün açılışı yapılan yeni yeme-içme noktasının hizmete açılması, öğrencilere yönelik hizmetlerin iyileştirilmesine yönelik bir başka adımdır. Başkan, sadece birkaç gün önce yeni San Cataldo üniversite konutunun vatandaşlara sunulduğunu hatırlattı; cunta taahhüdünü Toskana’daki çok önemli bir üniversite merkezi olan Pisa’dan başlayarak sürdürmek niyetindedir.

Üniversite ve Araştırmadan sorumlu bölge meclis üyesi bile, yeni San Cataldo konutunun açılışından sonra, bugün Bölgenin ve Dsu della Toscana şirketinin üniversite eğitimi hakkı konusundaki taahhüdünün bir başka işaretinin Pisa’dan geldiğinin altını çiziyor. Komisere göre, bu ikram hizmeti, Piagge Eğitim Merkezi’nin Üniversitenin öğrencilerine, öğretmenlerine ve teknik-idari personeline sunduğu hizmetleri daha da tamamlamaktadır. Meclis üyesi, Pisa’nın bir bilgi ve bilgi şehri olduğunu, diğer Toskana bölgelerinden ve diğer bölgelerden birçok kız ve erkeği kendine çektiğini ve bölgesel yönetimin taahhüdünün her zamankinden daha iyi hizmetleri garanti etmek olduğunu gözlemleyerek sözlerini bitirir.

[In collaborazione con l’ufficio stampa dell’Azienda Dsu Toscana]