UniPi öğrencileri için otobüs bileti daha ucuzdur. Kongre devam ediyor

Aralık ayından itibaren, Pisa Üniversitesi’ne kayıtlı erkek ve kız öğrenciler, Toskana’da (Ardsu) üniversite eğitimi hakkı için bölgesel ajans tarafından Pisa Üniversitesi ile imzalanan anlaşma sayesinde Autolinee Toscane kentsel aylık geçişlerini indirimli fiyatlarla satın alabilirler. , Pisa Belediyesi ve Autolinee Toscane spa tarafından. Amaç, toplu taşıma araçlarının kullanımını teşvik etmek, bir tür sürdürülebilir hareketliliğin gelişimini teşvik etmek ve üniversite öğrencilerine sunulan hizmetleri iyileştirmektir.

31 Temmuz 2023 tarihine kadar yürürlükte kalacak olan anlaşma, 1 Aralık Perşembe günü Rektör Riccardo Zucchi, Üniversite ve Araştırma Hakkı Sorumlu Araştırma Sorumlusu Belediye Başkanı Alessandra Nardini tarafından Palazzo alla Day’de sunuldu. Ardsu Marco Del Medico başkanı tarafından Pisa Michele Conti ve Autolinee Toscane spa’nın sırasıyla ticari, pazarlama ve teknoloji direktörü ve ticari ve teknolojik geliştirme müdürü Andrea Buonomini ve Sandro Bartolucci tarafından. Pisan Üniversitesi’ne üniversite camiasının uyumu ve eğitim hakkından sorumlu Rektör Yardımcısı Enza Pellecchia, öğrencilerden ve eğitim hakkından sorumlu eski Rektör Yardımcısı Rossano Massai ve hareketlilik yöneticisi Elena Perini de katıldı.

Doktora öğrencileri, yüksek lisans öğrencileri, yüksek lisans öğrencileri ve ziyarete gelen öğrenciler dahil olmak üzere Pisa Üniversitesi’ne kayıtlı tüm öğrencileri ilgilendiren aylık kentsel geçiş kartlarının satın alınması, ISEE aile gelirine dayalı olarak farklılaştırılmış bir maliyete sahip olacaktır. Toskana dışında ikamet eden ISEE’si 36.151,98 Euro’ya kadar ve üniversite ISEE’si 36.001,00 Euro’ya kadar olan öğrenciler için fiyat 16 Euro’dur; ISEE’si 36.151,98 Euro’dan yüksek olan öğrenciler için fiyat 22 Euro’dur. Sezonluk biletin standart maliyeti 35 Euro’dur.

İlgilenen öğrencilerin www-at-bus.it web sitesine erişmeleri ve “Satın Al” bölümünde (shop.at-bus.it) kayıt olmaları, ek “Öğrenci” indirimi talep etmeleri ve kayıt talimatlarını takip etmeleri gerekmektedir. Bu adım tamamlandıktan sonra, sistem tarafından otomatik olarak sunulacak indirim ile web sitesi üzerinden sezonluk bilet satın alınabilecektir. Abonelik aylık olmalı ve Pisa şehrine atıfta bulunmalıdır.

“Toskana’da eğitim hakkı, bölgesel politikaların temel direğidir – Toskana Bölgesi Üniversite ve araştırma meclis üyesi Alessandra Nardini’nin yorumu – bugün imzaladığımız anlaşma, Toskana Bölgesi ve Üniversite Hakkı Bölgesel Ajansı’nın ilgisini doğrulamaktadır. Pisa Üniversitesi öğrencilerine sunulan hizmetlere yönelik bir çalışma.Bölgesel akademik sistemin sinir merkezlerinden biri olan Pisa bölgesinde bu tür bir kolaylaştırmayı etkinleştirmek için çok istekliydik.Bunu desteklemek için ayırmaya karar verdiğimiz kaynaklar Önlem geleceğe bir yatırımdır, çünkü bir yandan toplu taşıma kullanımını ortaya çıkan faydalarla teşvik ederler, diğer yandan incelenmekte olan hakkı garanti eden başka bir unsurdurlar, bu seçimin de katkıda bulunacağını umarız. Pisan Athenaeum’un daha da büyümesi. Bizi bu sonuca götüren kararlı ekip çalışması için emeği geçen herkese teşekkür ediyorum”.

Hareketlilik ve altyapıdan sorumlu bölgesel meclis üyesi Stefano Baccelli de yeni anlaşmadan duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Baccelli, “Pisa bölgesindeki üniversite öğrencileri için anlaşmayı tek yönetici ile başlatmaktan mutluyuz” dedi. Bu, çok hevesli olduğumuz bir adım çünkü sürdürülebilir mobilitenin önemini yeniden teyit etmek ve bu tür kullanıcıların maliyet sınırlaması açısından ihtiyaçlarına yönelik somut bir sinyal vermek istiyoruz. Ayrıca çok güçlü bir kültürel ve sosyal değer var. Toplu taşıma kullanımı ve trafik ve hava kalitesi üzerindeki olumlu etkileri konusunda farkındalık yaratmanın yanı sıra, kız ve erkek çocukların eğitim yeri olarak seçtikleri yerin yaşamına katılmaya davet mesajıdır.” .

Rektör Riccardo Zucchi, “Bugünkü anlaşma, önceki rektörlük ve özellikle Profesör Massai ve doktor Perini tarafından başlatılan uzun ve değerli bir çalışmanın varış noktasıdır. Yeni Eğitim Hakkı Rektörü Enza Pellecchia ve bizzat Dr. Perini ile birlikte – Bölge, ARDSU, Pisa Belediyesi ve Autolinee Toscane ile işbirliği içinde – ulaşım kalitesini daha da iyileştirmek ve değişiklik talep etmek için çalışıyoruz. öğrenci topluluğunun ihtiyaçlarını karşılayan yollar”.

Belediye başkanı Michele Conti, “Son yıllarda, Pisa’yı akıllı, birbirine daha bağlı, daha az kirli bir şehre dönüştürmek için sürdürülebilir mobiliteye büyük yatırımlar yaptık” dedi. Son günlerde, Gelecek’de Pisa’ya bakan, şehrin geleceği için yeşil ve mavi bağlantılardan bahseden, hareketlilik alanında da sürdürülebilir bir geleceğe doğru ilerlemeyi amaçlayan, intermodal yerel toplu taşıma üzerinde çalışan bir proje sunduk. Bisikletler, scooterlar ve şehir içi otobüsler arasındaki entegrasyonu içeren sistem, bunun gibi girişimlerle cesaretlendirilen bölge sakinleri ve öğrenciler tarafından giderek daha fazla kullanılacağını umduğumuz anlamına geliyor. Akademik topluluk, şehrimizin ayrılmaz bir parçasıdır, bu nedenle, eğitim hakkı ve otobüs hatları için bölgesel ajans olan Pisa Üniversitesi ile imzalanan anlaşmaya finansal olarak bile katkıda bulunmak, bizim için bu projenin temel bir unsurudur.”

Ardsu başkanı Marco Del Medico, “Dsu Toscana, öğrenci topluluğu içinde özel ulaşıma alternatif olarak toplu taşımayı kullanma kültürünü yaymanın ve şehir trafiğinin azaltılmasına katkıda bulunmanın gerekli olduğunu düşünüyor” dedi. sezonluk bilet fiyatlarını düşük tutmayı mümkün kılacak, üniversite öğrencilerinin bilet satın almalarını teşvik edecek ve şehir dokusuyla daha fazla bütünleşmeyi destekleyecek bu girişime önemli kaynaklar sağlıyor.”

Autolinee Toscane’den Andrea Buonomini, “Unipi, Ardsu ve Pisa Belediyesi ile yapılan bu anlaşmadan çok memnunuz – çünkü bu sadece üniversite öğrencileri için toplu taşıma sezonluk biletlerinin maliyetlerini düşürmeye yardımcı olmakla kalmayacak, aynı zamanda her şeyden önce hizmet edeceği için” çevre için bariz olumlu etkileri olan özel hareketliliğe kıyasla toplu taşıma kullanımını teşvik etmek.Aslında toplu toplu taşıma, atmosfere zararlı emisyonları azaltmak için temel araçlardan biridir ve bu haliyle teşvik edilmeli ve desteklenmelidir. Kongre, Pisa üniversite öğrencileri için yeterli olacaktır. Bu, Autolinee Toscane’in yerel makamlar ve bizimle işbirliği yapmak isteyen tüm kamu ve özel konularla olan ilişkisindeki taahhüdünün değişmezi olacak ve olacaktır”.

[In collaborazione con l’ufficio stampa dell’Università di Pisa]